KDE SC 4.8.4

KDE SC 4.8.4

przez -
34 1912
KDE

Projekt KDE ogłosił wydanie KDE SC 4.8.4, czwartej aktualizacji do wydanej wersji KDE SC 4.8. Udoskonalono tłumaczenia dla wielu aplikacji i naprawiono błędy w silniku renderowania przeglądarki plików Doplhin, silniku graficznym OpenGL menedżera okien KWin oraz w Kontact Suite. Aktualizacji do najnowszej wersji powinna pójść bezproblemowo.

34 Komentarze

 1. Na Arch Linux właśnie dzisiaj była aktualizacji, różnic na pierwszy rzut oka nie widać lecz poprawia kilka błędów więc warto uaktualnić sobie :)

 2. Arch Linux może nie jest dystrybucją idealną ale rzeczywiście ma swoje zalety :) Dla mnie jest to ciągłość dystrybucji czyli nie ma kolejnych wydań a jedynie co jakiś czas są robione snapshoty repo w celu wydania cd. Po prostu raz instalujesz i później tylko używasz, zawsze masz aktualne oprogramowanie. Druga sprawa to po instalacji masz postawiony tylko system bazowy, resztę oprogramowania instalujesz sobie według własnych potrzeb… :) Może w weekend zbiorę się i napisze jakiś artukuł o instalacji Archa w sensie bazowym lub instalacja konfiguracja kde…

  • jak najbardziej jestem za :) Mnie bardzo interewsuje kwestia sterowników. Czy obsługiwany sprzęt jest porównywalny z tym co oferuje ubuntu.

  • Z własnego doświadczenia wiem że wsparcie sprzętu jest bardzo dobre i nie znalazłem czegoś czego nie był bym w stanie uruchomić. Niekiedy tylko trzeba wesprzeć się repozytoriami AUR czyli społecznościowymi pakietami. np. przy sterownikach do kamer internetowych syntek (stk11xx).

  • jestem za takim artykułem choć w archu odstrasza mnie to właśnie co jest też jego zaletą. Na startcie mamy tylko system bazowy i sami wybieramy co chcemy i konfigurujemy na piechotę a to wymaga dużej ilości czasu w porównaniu do takiego kubuntu które stoi w 20 minut i już można korzystać.

  • a coś w tym stylu nie działało by na archu, wtedy byś miał szybko postawiony system. Może na nowym lapku postawię sobie archa

  • skończ lamentować 4.8.3 jakoś jest i w ostatnim czasie 3 razy je łatali w debianie, więc zaczęli zauważać KDE.

  • Nie no, w Debianie jest *już* KDE 4.8. Nawet niedawno pojawiło się 4.8.4.

   Tyle, że zamrożą Debiana z tym KDE, więc następny update będzie do KDE 4.12 za 2 lata.
   A gdyby nawet nie zamrozili, to i tak KDE 4.9 pojawiłoby się w repo z kilkumiesięcznym opóźnieniem.

   Można się tylko "cieszyć", że w tej chwili przez krótki czas Debian jest na bieżąco z KDE ;)

  • Dokładnie. Wracam zmęczony z roboty, biorę prysznic, wcinam coś na szybko i idę spać na 2-3 godz. albo idę na orzeźwiające zimne piwo. Później ewentualnie poczytam przez godzinkę newsy. Nie mam ochoty na ślęczenie w necie celem poszukiwania informacji jak naprawić, bo coś z moim Linuksem się skopało. Nie jestem informatykiem. Dla mnie nie stanowiłoby problemu używanie do końca życia jednej wersji systemu (np. Windows XP czy Debian 5 Lenny), bo skoro działa dobrze, to po co zmieniać?

  • Ja po prostu wróciłem do KDE i nie narzekam. A nie chciało mi się orać systemu inną dystrybucję, gdyż siedzę od wersji 8.04 na ubu i robię tylko upgrade.

 3. […] jądra Linux 3.6.9-rc1 (smp, hard preemption), X.Org Servera 1.12.4 i posiada środowisko graficzne KDE SC 4.8.4 w wersji angielskiej lub niemieckiej. Nowością w tym wydaniu jest podręczny poradnik pomocy, a […]

Odpowiedz