KDE Visual Design Group: Monday Report #14 – LazyIT edition

KDE Visual Design Group: Monday Report #14 – LazyIT edition

  przez -
  7 275
  KDE Visual Design Group
  KDE Visual Design Group udostępnił Monday Report #14 – LazyIT edition. Na początek ogłoszono konkurs na tapety dla nowego wydania Plasma 2. Muszą one być zrobione w wysokiej rozdzielczości oraz udostępnione na dowolnej z tych licencji: CC-BY-SA 3.0, GPL v2, GPL 3. Autorzy trzech najlepszych prac otrzymają w nagrodę książkę: Design Elements: A Graphic Style Manual.

  Warto wspomnieć o krótkich lekcjach QML, które będą w miarę czasu pojawiały się na forum w temacie: [Tutorial] QML for Designers.

  Podobne artykuły

  • o_O

   Świetne. Mam nadzieję, że ich wkład będzie mocno widoczny w KDE 5.

   • o_O

    Może i świetne, ale jakby to samo zrobili w innym środowisku, np. Gnome, to byś napisał, że to nic nowego i niech zdycha razem z Microsoftem, a KDE to super chruper i całować po stopach… wróć stopa to Gnome, więc nie całuj tylko pluj… jak zawsze.

    Przepraszam za ten komentarz nie na temat, ale obłudne podejście kolegi o_O mnie delikatnie mówiąc wk…ia i już nie wytrzymałem.
    Co de tematu, to podejście jest jak najbardziej właściwe.

    Pozdrawiam fanów Linuksa i ludzi z otwartymi umysłami, oraz antyfanów o_O :)

   • o_O

    Nie mam nic przeciwko tworzeniu ładnego środowiska. GNOME 2 było straszne. W 3 się starają i ani trochę mi to nie przeszkadza.

    GNOME 3 razem z GTK- 3 są bublami nie przez wygląd, ale przez design bebechów i użycie języka C do tworzenia czegoś, co aż błaga o obiektowość (tylko nie mówcie o tych śmiesznych bindingach zawsze w tyle o rok).

    To technologiczne trupy, które dawno powinny umrzeć.

    Jak developerzy GNOME chcą zrobić coś pożytecznego, to niech wspomogą rozwój Qt i przepiszą niektóre z funkcji GNOME 3 w KDE, tak, żeby KDE można było idealnie upodobnić do GNOME 2 i 3. W ten sposób będziemy mieli technologicznie świetne środowisko, które każdy będzie mógł dostosować do swoich preferencji.

    A microsoft od dawna się już nie liczy w tym wyścigu. Ich ‘technologia’ to zabawki dla dzieci (WinForms, VS), albo ślepe uliczki (.net), które sami już zabijają.

    PS. Jeśli masz choć drobinę honoru, to nie używaj cudzych nicków.

   • ali

    A tu się nie zgodzę- bublami są także przez wygląd rodem z lat 90 ;)

  • Krystian Juskowiak

   Wygląda zachęcająco – może znajdę czas, aby przyjrzeć się temu bliżej.