KDE Visual Design Group: Wallpaper Challenge – winners

KDE Visual Design Group: Wallpaper Challenge – winners

przez -
18 764
KDE Visual Design Group

KDE Visual Design Group ogłosiło zwycięzców konkursu na tapety dla nowego wydania Plasma 2. Laureatami nagrody zostali: orbmiser, ivan i mck182, którzy w nagrodę otrzymają książkę: Design Elements: A Graphic Style Manual. Wszystkie prace zostały wykonane w wysokiej rozdzielczości oraz udostępnione na dowolnej z tych licencji: CC-BY-SA 3.0, GPL v2, GPL 3.

 • kot

  Tapeta 3 to kopia tapety z OSX

  • Łukasz

   OSX ma chyba inną, no chyba, że ta nowa wersja, bo tej nowej nie widziałem.

 • robski

  Ok., ale szału nie ma. Według mnie tapety to jedna ze słabości KDE.

  • o_O

   Dokładnie.

   Całkiem niezła była ostatnia domyślna tapeta (Elarun). Ale generalnie jest bardzo słabo.

   Nowa propozycja domyślnej (te trójkąty) jest do dupy.

   Z tych, które teraz wygrały konkurs akceptowalna jest tylko Tapeta 2.

   Ogólnie o tym konkursie mało kto słyszał. Powinni zrobić coś dużego, żeby pojawiły się porządne propozycje.

   A najlepiej samemu przejrzeć Internet w poszukiwaniu wolnych tapet, potem zgłosić się do autora o udostępnienie ich na wymaganych licencjach, jak trzeba to coś zapłacić i już.

   Poza tym nie powinni zmieniać tej poprzedniej domyślnej, żeby stała się standardem i znakiem rozpoznawczym KDE. A nie co dwie wersje zmiana znaku rozpoznawczego produktu. Nie bez powodu windows trzymał się swoich zielonych pagórków przez 10 lat. Vista, 7 i 8 zniweczyły to zupełnie i dzisiaj są nierozpoznawalnym badziewiem (nie, żeby dało się zachować tę starą tapetę czy żebym się z tej kolejnej porażki marketingowej microsoftu nie cieszył).

 • Adrian

  Powinny być takie tapety jak w pierwszym Ubuntu

  • Jakub Konieczny

   „If you know what I mean” xD

  • Adrian

   co ja mam na myśli czy co ty masz na myśli?

 • o_O

  Niech ktoś wreszcie wyjebie tę Diskupę, bo to takie gówno, że większego chyba nie ma w Internecie. Nawet pole tekstowe komentarza mają obsrane JavaScriptem, do tego z błędami gubiącymi wklejany tekst i dodającymi radośnie znaki nowej linii gdzie im się podoba. Absolutne dno. Ogarnijcie się.

  • Krystian Juskowiak

   Zawsze można napisać na autorów Disqusa – zauważ, że wpieniasz się na ich błędy ;-) Nie powiem, że Disqus jest idealny, ale oni zawalili ;-) Choć fakt – potrafi faktycznie źle złamać tekst, przy czym otworzyć od 2 do więcej zakładek z Disqusem i system się gubi, nie potrafi wczytać zakładek, wiecznie kręcące się kółko i trzeba przeładowywać po kolei :-)

   Niemniej jeśli Cię to irytuje – może warto trzasnąć im bugiem ;-)

 • Paweł

  A tak na poważnie… Czy nowe tapety są aż tak istotne?

  • robski

   I tak, i nie. Jestem z KDE pomimo tych tapet, czcionek czy ikon. Ale prawie zawsze zmieniałem domyślne układy…. a teraz szukam dystrybucje, które takie rzeczy robią same (np. Chaos jest w tym naprawdę dobry, chociaż ma inne swoje wady).
   Niemniej jednak pierwsze wrażenie naprawdę jest ważne.

  • robski

   Kaos oczywiście… nie chaos

  • Paweł

   Ja zwykle i tak zmieniam tapetę, niezależnie od dystrybucji, systemu czy też urządzenia. Dla mnie ważne aby domyślna była “wyciszona” aby nie przyciągała zbytnio uwagi i… tyle. Marzy mi się aby w przyszłości np. takie konkursy na nową tapetę dla systemu xy były ogłaszane np. na stronach uczelni poświęconych grafikom i fotografom. Aby łączyć przyjemne z pożytecznym w produktywny sposób: młody grafik/fotograf/artysta tworzy swoje portfolio, system xy ma dużo nowych propozycji na ciekawą tapetę – każdy się rozwija i ma korzyści :)

  • o_O

   Dobrze by było, gdyby takie konkursy były w ogóle gdziekolwiek ogłaszane, żeby jakikolwiek grafik czy fotograf mieli szansę wziąć udział. Bo na razie to jest żart a nie konkurs.

 • Roomcays

  Ja nie wiem, że można dawać nagrody za tapety… Ja tapetę widzę…. no właściwie to jej nie widzę, bo zawsze mam ekran zajęty czymś… istotniejszym. Widać, że brać KDE się nudzi, to wymyśla jakieś bzdetne konkursy. Jest też konkurs na dźwięk startu systemu? Na kursor czekania?…

 • Pingback: KDE Plasma 5 - ewolucja pulpitu KDE Plasma Workspaces - Linux mint, centos, ubuntu - OSWorld.pl - mały świat wielkich systemów!()