Kdenlive – refaktoryzacja kodu

Kdenlive – refaktoryzacja kodu

przez -
5 620

Kdenlive jest jednym z najlepszych edytorów do cyfrowej obróbki filmów, montowania scen i różnego rodzaju efektów na systemach Linux, BSD i Mac OS X. Dzięki swoim możliwościom jest świetny zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Jednakże autorzy doszli do momentu, w którym architektura Kdenlive (sięga około roku 2002) jest bardzo archaiczna i odstrasza potencjalnych programistów.

Dużym problemem jest także dodawanie nowych cech, ponieważ zajmuje to za dużo czasu. Dlatego inżynierowie postanowili w pełni opłacić programistę Till Theato, który przepisze i oczyści cały kod, a także doda specjalny system do obsługi skryptów i wtyczek.

Pieniądze na ten cel zostały już zebrane – okrągła kwota 4 tysięcy dolarów, którą wpłacili wolontariusze i cały czas rośnie. Dotacje można składać przez oficjalną stronę projektu.

  • Sam się dorzuciłem bo uwielbiam ten program do obróbki filmów. W sumie tylko w nim mi się przyjemnie pracowało, ale denerwował mnie fakt, że bardzo często z nieznanych powodów potrafił się wywalić.

  • Janatina

    A gdzie można wpłacać? Bo ja też bym się dorzuciła grosiwem. Studiuję na filmówce i to mój progam codziennego użytku :) Na Kubuntu :D

  • TomJ

    Ja nie będę płacił za coś co jest za darmo :/

  • Pingback: Kdenlive 0.9 | OSWorld.pl()