KDevelop 4.3.0

KDevelop 4.3.0

przez -
5 806
KDevelop

Po 9 miesiącach prac, programiści KDE wydali KDevelop 4.3.0, zintegrowane środowisko programistyczne dla KDE. IDE wspiera pisanie programów w takich językach jak C++, C#, Java oraz Ruby. Używa wbudowanego edytora tekstu, za pośrednictwem technologii komponentów KParts – domyślnie jest to edytor Kate. KDevelop jest zbudowany w oparciu o wtyczki, co pozwala modyfikować niektóre moduły, bez konieczności kompilowania całego programu.

Pojawiło się wstępne wsparcie dla standardu C++11, który został wydane w ubiegłym roku. Autorzy dodali funkcję przywracania otartych plików, do 20 wstecz. Udoskonalono integrację VCS – Version Control System, na dwóch frontach: narzędzie podglądu zmian VCS i Tryb Podglądu.

Zaadoptowano infrastrukturę KDE Projects, w celu wsparcia projects.kde.org. Pozwala to na podgląd wszystkich projektów KDE, z możliwością dołączenia się do jednego z nich, tak szybko, jak to możliwe. Udoskonalono także integrację Konsole, dzięki czemu jest możliwa bezpośrednia kontrola środowiska programistycznego spod terminalu. Dodano formatowanie źródeł, co pozwala na szybkie dodanie odpowiednich znaczników do plików z kodem, które umieszczane są w repozytoriach.

Naprawiono ponad 170 błędów, ulepszono wsparcie SVN 1.7, udoskonalono kod C+ i wtyczkę GDB. Zoptymalizowano program do otwierania dużych projektów, co powinno przyspieszyć jego działanie. Wraz z wydaniem tej wersji unowocześniono forum, na którym programiści mogą znaleźć wsparcie dotyczące KDevelop.

5 Komentarze

  1. Kocham <3 Jestem początkujący i strasznie dobrze się w nim pisze. Bardzo ale to bardzo ułatwia pracę a kolorowa składnia jest NIEZWYKLE czytelna.

Odpowiedz