Knoppix 5.2.0

Knoppix 5.2.0

przez -
0 389
KNOPPIX

Ukazała się kolejna wersja bardzo popularnej i przydatnej dystrybucji Knoppix LiveCD. Przypominamy, że dystrybucja ta była prekursorem dystrybucji LiveCD. W nowej wersji systemu znajdziemy przede wszystkim nowe możliwości wirtualizacji i testowa obsługa rozszerzenia pulpitu Beryl. Nowa wersja systemu to jądro 2.6.19, KDE 3.5.5 oraz GNOME 2.14.

W Knoppiksie znajdziemy również uaktualnione wersje takich aplikacji jak Firefox, klient poczty Thunderbird, a także cały zestaw narzędzi do wirtualizacji: qemu, kvm, VirtualBox, Xen, Vserver i OpenVZ.

Aby uruchomić pulpit 3D należy uruchomić system z opcją knoppix 3d. Wsparcie dla trójwymiarowego pulpitu jest jeszcze w bardzo wczesnej fazie testowej. Do systemu również dodano własnej produkcji konfigurator sieci bezprzewodowych z WEP i WPA-PSK i nowy instalator.

Niestety ta wersja nie będzie dostępna do pobrania z Internetu. Będzie ona dołączana do niemieckiego czasopisma. Publicznie dostępna będzie wersja 5.2.1, która ma być wydana w kwietniu tego roku.