KNOPPIX 6.2

KNOPPIX 6.2

przez -
2 425
KNOPPIX

Klaus Knopper ogłosił wydanie systemu KNOPPIX 6.2, który działa jako LiveCD i bazuje na dystrybucji Debian Lenny w wersjach Testing’ and ‘Unstable. System działa pod kontrolą jądra 2.6.31.6 oraz serwera graficznego X.Org 7.4. W tym wydaniu całkowicie przepisano microknoppix. Przyspieszona została procedura uruchamiania systemu. W dystrybucji znajdziemy środowisko graficzne LXDE.

  • Jak dla mnie dodanie LXDE, jako środowiska to bardzo zły pomysł. Jest ono za młode, aby było dobre do stosowania w takiej dystrybucji. Już lepiej mogli dodać podrasowany Gnome na innym menedżerze okien, albo E17 :)

  • Neo

    Dla mnie "sia ryba". A w szczegolnosci dla laika. Jedyny minus, ze to po angielsku, ale dla tych co sie bojom (specjalnie tak napisalem) niech sie poczuja lepiej, jesli po 2 dniach beda smigac lepiej niz na Windzie i pochwala sie, jak to smigajom :P

    Nie zgadzam sie, ze mlode jest gorsze. Stare jest gorsze mym zdaniem, przyklad: Winszajs. Mlode jest z potencjalem. Stare to przezytek i idzie do lamusa ;) jak stary fortepian.

    No chyba, ze mowimy o starej antycznej amidze, to ja nie mam nic przeciwko, ale serwery? oj "mistrzu".