KOffice 2.0 Alpha 8

KOffice 2.0 Alpha 8

  przez -
  6 306
  Dokumenty, pliki
  Wydana została wersja KOffice 2.0 Alpha 8 – bardzo popularnego pakietu biurowego. Mimo, że do premiery KOffice 2.0 jest jeszcze daleko, już dziś możemy przetestować wersję Alpha i zobaczyć jakie zmiany nas czekają w przyszłości. KOffice dostępny jest w postaci źródeł do samodzielnej kompilacji, specjalnego instalatora dla Windows oraz paczek dla Mac OS X.

  Pakiet biurowy znajduje się również w eksperymentalnych repozytoriach Debiana. Wydanie to jest pierwszym, które zostało udostępnione aż na trzy platformy systemowe. Przy testowaniu aplikacji należy pamiętać, że jest to nadal wersja testowa, która może działać bardzo niestabilnie.

  KOffice 2.0 Alpha 8 zawiera głównie poprawki związane ze standardem OpenDocument. KPresenter potrafi odtwarzać dźwięki w trakcie prezentacji. Dodano również możliwość tworzenia w nim notatek.

  Podobne artykuły

  Dokumenty, pliki

  przez -
  0 376
  Dokumenty, pliki

  przez -
  7 603
  Dokumenty, pliki

  przez -
  1 514
  • Michał Olber

   Zaraz instaluję na Windows i przetestuję :]

  • … bo na Linuksie nie umiesz :]

  • Michał Olber

   Spokojnie, na Kubuntu też się przetestuje :P

  • Michał Olber

   Ale nie zapominaj, że wersja 2.x była nastawiona na działanie na systemach z rodziny Windows :D

  • Do mnie KOffice nie przemawia :) Zresztą rzadko kiedy korzystam z pakietów biurowych. Ostatnio jak musiałem zrobić jakiegoś "doca" to sobie napisałem tekst w Kwricie, sformatowałem w Google Docs i tyle.

  • A ja myślałem, że wersja 2.x była nastawiona na multiplatformowość i na zgdoność z ODF ;-)