Kolab 3.1 z obsługą CalDAV,CardDAV oraz systemów RHEL i CentOS

Kolab 3.1 z obsługą CalDAV,CardDAV oraz systemów RHEL i CentOS

przez -
4 835
Kolab

Ogłoszono wydanie Kolab 3.1, oprogramowania do pracy grupowej. W najnowszej wersji dodano sporo nowych funkcji do narzędzia Chwala, odpowiedzialnego za przechowywanie danych w chmurze. Pojawiła się obsługa CalDAV/CardDAV dla wielu urządzeń, platform i klientów.

Udoskonalono i zautomatyzowano środowisko hostujące wiele domen. Współdzielone katalogi mogą być tworzone z poziomu webowego interfejsu administratora, a nie tylko za pomocą narzędzia konsolowego.

Pojawiło się wsparcie dla systemów CentOS i RHEL, a także nowe paczki dla: Debiana, Fedory, Ubuntu i openSUSE. W tym drugim przypadku udało się tego dokonać, dzięki Open Build Service, sponsorowanemu przez Kolab Systems i SUSE.

Zaktualizowano starą dokumentację na docs.kolab.org i rozszerzono ją o nowe poradniki.

Podobne artykuły

  • Ma ten projekt coś wspólnego z KDE czy tylko ikonki? ;)

    • olo

      To jedna z dwóch istniejących skórek do webmaila. Twórcy Kolaba współpracują z twórcami KDE PIM, a Kontact jest klientem z dobrym wsparciem serwerów Kolab. Przy okazji warto wspomnieć, że niedawno wystartował płatny hosting oparty o Kolaba – mykolab.com – choć jak na nasze warunki może wydawać się drogi, jest to jeden z niewielu serwisów, jeśli nie jedyny w tej chwili, opartych na Kolabie.

      Jako ciekawostka dodam, że nad Kolabem pracuje aktywnie jeden Polak (stąd nazwa jednego z komponentów – Chwała) ;)