Komputery w szkole Westcliff High School for Girls Academy posiadają zainstalowanego Linuksa

Komputery w szkole Westcliff High School for Girls Academy posiadają zainstalowanego Linuksa

przez -
2 3354
Serwer, sprzęt

Sporo się mówi o trudnościach z wprowadzeniem Linuksa na komputerach, szczególnie tam gdzie musi być ich duża liczba. Stuart Jarvis z KDE postanowił przeprowadzić wywiad z informatykiem z akademii dla dziewcząt Westcliff High School for Girls Academy, któremu udało się w krótkim czasie przenieść większość komputerów na system Linux. Szkoła posiada aktualnie 1095 uczniów, a jej powstanie datuje się na 1920 rok. Położona ona jest w południowej Anglii.

Cały kompleks posiadał następujące maszyny: 200 komputerów nauczycieli, ponad 400 maszyn studentów, 33 iMaki, ponad 100 laptopów i kilka tabletów z Androidem. Do tego dochodziły urządzenia multimedialne typu projektory, tablice interaktywne, telewizory i cała reszta.

Dział IT w składzie: Malcolm Moore, Paul Antonelli, Jenny Lidbury, wpadł na pomysł przeniesienia części komputerów na systemy Linux, aby zmniejszyć koszty obecnego utrzymania większości urządzeń na Windows 7 i Windows XP, a także aby ujednolicić wszystko z serwerem, będącym na Linuksie. Chciano również sprawdzić, jak zmianę środowiska przyjmą uczniowie dlatego wcześniej przeprowadzono krótkie testy z każdym z uczniów oraz nauczycieli i zebrano opinie. Na próbę wybrano system openSUSE 12.2 i środowisko KDE SC 4.10.

Praktycznie wszyscy byli zadowoleni, a nawet chwalili całkiem nowy sposób interakcji z komputerem. Postanowiono zatem wdrożyć nowy system, jednakże z zachowaniem Windows XP i Windows 7, tam gdzie to było konieczne. Powodem była część oprogramowania, wykorzystywana do nauki, która nie miała swoich wersji dla Linuksa.

Podobne artykuły

2 Komentarze

Odpowiedz