Konkurs II – malinowe główkowanie

Konkurs II – malinowe główkowanie

przez -
80 2093
OSWorld - logo kwadratowe

Pierwszy malinowy konkurs dobiegł końca. Otrzymaliśmy od was prawie 30 zgłoszeń, wszystkie ciekawe i oryginalne, niektóre iście zakręcone ;). Do końca tego tygodnia wyłonimy jednego zwycięzcę do którego trafi nowiutkie Raspberry Pi. Dziękujemy Wam za tak duże zainteresowanie i już teraz zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie z maliną.

Ale zanim to nastąpi, czas odkryć artykuły oraz newsy w jakich schowały się słodkie Maliny. Ukryliśmy je w pod następującymi adresami:

W tym tygodniu przygotowaliśmy dla Was serię łamigłówek logicznych oraz informatycznych. Do ich wykonania potrzebujecie pewnej dozy wiedzy technicznej, ale również sprytu i spostrzegawczości ;). Pierwsze zadanie ogłaszamy już teraz i znajduje się ono poniżej:

QR Code - OSWorld.pl

Zadania pojawiać się będą codziennie o godzinie 12:00, aż do niedzieli 19 sierpnia, kiedy pojawi się zadanie końcowe. Aby do niego dotrzeć należy rozwiązać każde zadanie po kolei. Z uwagi na wakacje oraz weekend ostatnie zadanie będzie trwało od piątku do niedzieli, tak aby każdy miał szansę je rozwiązać.

I pamiętajcie – szczęście sprzyja malinożercom =D

Status zadań:

 • Zadanie 1: Odkryj hasło Maliny
 • Zadanie 2: Najciemniej jest zawsze pod latarnią
 • Zadanie 3: Stereogram
 • Zadanie 4: Kolorki
 • Zadanie 5: Trzy kroki do Raspberry Pi

W razie problemów został stworzony wątek w serwisie picoboard.pl.

Regulamin konkursu:

 1. Organizatorem konkursu jest portal OSWorld.pl.
 2. W konkursie mogą brać udział tylko osoby zameldowane na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
 3. Aby wziąć udział w konkursie, należy odpowiedzieć na pytanie końcowe zgodnie z instrukcjami w nim zawartymi.
 4. Konkurs rozpoczyna się dzisiaj, czyli 13 sierpnia 2012 r. i trwa do niedzieli 19 sierpnia 2012 r., do godziny 23:59 (noc z niedzieli na poniedziałek)
 5. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej do dnia 26 sierpnia 2012 r.włącznie.
 6. Nagrodą w konkursie jest komputer Raspberry Pi, ufundowany przez właścicieli portalu OSWorld.pl
 7. Koszt wysyłki oraz doręczenia nagrody pokrywa właściciel portalu OSWorld.pl i jest możliwy tylko na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
 8. Zwycięzca zostanie wyłoniony przez Redakcję portalu OSWorld.pl, na podstawie odpowiedzi udzielonej na pytanie końcowe.

80 Komentarze

 1. Może pytanie głupie, ale odpowiedzi wysyłamy dopiero na koniec tygodnia, czy codziennie? Jeszcze nie rozwiazałem tej zagadki, tak się tylko pytam :)

  • Jesteście bezlitośni!! Rozwiązywałem przez kilkanaście minut układ z 5 niewiadomymi i dopiero jak zaczęły wychodzić mi ujemne liczby coś zaczęło mnie zastanawiać :P Nie chcę więcej spojlerować, ale mam nadzieję, że tak miało być :D

   W każdym razie ukłony za formę konkursu :)

  • oj mi się nie chciało rozwiązywać, po prostu postawiałem po kolei liczby za pewną cyfrę. Mam wakacje nie myśle

  • Znaleźć czytnik, który działa w przeglądarce, chociażby.

   Aaa, jeszcze jedno pytanie. Czy po podaniu drugiej części zadania wciąż będzie można rozwiązywać pierwszą? Bo jeśli tak, to trzeba będzie do poniedziałku milczeć nawet na temat pierwszej zagadki.

  • Sugeruję aby wstrzymać się z podpowiedziami =) a odpowiadając na pytanie – tak, będzie można ukończyć dzisiejsze zadanie po pojawieniu się jutrzejszego, co do reszty nie mogę zdradzić szczegółów =)

  • Starałem się zadanie rozwiązywać niejako dookoła, ale poszedłem na łatwiznę, która okazała się być skuteczna. Mam tylko nadzieję, że następne zagadki będą zawierały w sobie więcej elementów związanych np. z internetem i technologiami, bo to też może być ciekawe :)

  • Skoro masz problem z takim błachym zadaniem, po co ci malinka? Niektórzy mają pomysły co z nią zrobić, zamiast tylko sprzedać.

  • Myślę, że nie trzeba być świetnym informatykiem/matematykiem/czymkolwiek aby mieć dobre i praktyczne zastosowanie dla Maliny.

  • nie zgodze sie.
   może jestem lamerem, ale dla mnie są one stanowczo wyzwaniem. Poprzednie rozwiązywalem 2 godziny. Teraz znów wyzwanie.
   No nic, trzeba poglówkować, może się uda wygrać wymarzoną malinę…

  • Swego czasu katowałem sporo gier typu 'Online Riddle', 'Hack Me' i 'Stegano Missions', więc myki z zadania znam na pamięć ;)

  • Wszystko jest napisane gdzie się połączyć ;D wystarczy poszukać. niestety dla mnie zabawa chyba się już skończyła, bo za nic w świecie nie mogę odszyfrować wiadomości.

  • to chyba czytać nie umiem z czym mam się połączyć, po znalazłem 3 podpowiedzi na stronie, ale żadnej o adresie :(

  • nie bez powodu poprzedni konkurs odnosił się do artykułu o szyfrowaniu – polecam do niego wrócić i przećwiczyc materiał ;)

 2. Dzisiejsza zagadka zdecydowanie trudniejsza, git :)
  Przydałaby się informacja ile osób doszło do 'ostatniej' części danego zadania, gdzie czeka następne.

  P.S. Gratuluje spostrzegawczości, dla osoby, która rozwiązała zagadkę w 15minut ;)

  • możliwe że podamy jakieś statystyki w jednym z następnych zadań. Na razie możemy stwierdzić że jest większe zainteresowanie konkursem z łamigłowkami niż z malinkami ;)

 3. Ja akurat już kiedyś sie nauczyłem patrzeć więc kod przeczytałem od razu, ale mi go nie przyjmowało, dopiero jak spróbowałem przy pustym kodzie i przeniosło mnie na inny link, jak dopisałem do linka kod to mi sie udało trafić gdzie trzeba.

  Co ciekawe dzieje mi sie tak pod 3 różnymi przeglądarkami, chyba że ma tak być ?

 4. Ej moze czegos nie zauwazylem ale pierwsze zadanie to rozwiazanie rownania ? Wychodza mi liczby z pierwiaskiem wiec podejrzewam, ze cos nie halo ;]

  • Cześć, to ja tylko zapytam, czy nadal wszystkie zadania są aktywne i można przejść całą ścieżkę, czy już coś wyłączyliście? Utknąłem już przy drugim, nie potrafię się połączyć ze znalezionym chyba adresem. Czytając komentarze widzę, że znaleźliście jakiś plik do gpg, ale gdzie on jest? :-/

 5. Proszę o usunięcie tej wiadomości, no nie po to się męczyłem(nie tylko ja) z poprzednimi zadaniami, by teraz każdy miał dostęp do zadania końcowego.

Odpowiedz