Kopanito All-Stars Soccer

Polska niezależna gra Kopanito All-Stars Soccer, stworzona przez poznańskie studio Merixgames, doczekała się oficjalnej wersji na Linux/SteamOS. Chociaż wersja demonstracyjna tego tytułu dostępna była od dawna na wszystkie trzy platformy, dopiero w ciągu ostatnich tygodni twórcy postanowili wydać pełną wersję również na system spod znaku Pingwina. Na chwilę obecną trudno jest stwierdzić na jakim poziomie stoi w grze obsługa kontrolerów Steam Controller, lecz według oficjalnych informacji udostępnionych na forum mogą się pojawić problemy z pozostałymi rodzajami padów. W Kopanito All-Stars Soccer pokierujemy przeróżnymi drużynami piłkarzy w serii humorystycznych oraz pełnych power-up’ów i innych udziwnień meczy piłki nożnej. Tytuł otrzymał wiele nagród, między innymi w kategorii najlepszej gry indie odwiedzonych przez nas targów Poznań Game Arena 2015.

Kopanito All-Stars Soccer dostępne jest do kupienia już teraz na platformie Steam. Osoby niezdecydowane w celu sprawdzenia gry mogą pobrać darmową wersję demonstracyjną (dostępna tylko dla systemów 64 bitowych).

 • R

  +wishlist

 • Adam

  Mam w bibliotece. Działa nawet żwawo. Mam parę problemów z nią w wersji na linuksa, ale nie narzekam, bo to Early Access. Gra się fenomenalnie.

 • Jakub Konieczny

  Niestety dema nie ma na Linuksa (na Steamie), więc nie ocenie jak działa Steam Controller (a tylko na Steamie można konfigurować SC), a nie bardzo mnie pociąga.
  BTW. GRiD Autosport dziś też został wydany na Linuksa