Krakowska firma Sher.ly pozyskuje milion dolarów od funduszu KPD Investment

Krakowska firma Sher.ly pozyskuje milion dolarów od funduszu KPD Investment

przez -
1 1422
Sher.ly

Krakowska firma Sher.ly, której założycielami są Marek Cieśla oraz Błażej Marciniak poinformowała o pozyskaniu 1 miliona złotych na dalszy rozwój od funduszu KPD Investment. Pieniądze zostaną przeznaczone na stworzenie sieci dystrybucji w Europie i Stanach Zjednoczonych. Prócz tego planowane jest zintegrowanie aplikacji Sher.ly z urządzeniami NAS jednego z wiodących producentów. KPD Investment nie jest jedynym inwestorem, prócz nich są także Satus, Innovation Nest oraz Fundusz Zalążkowy Krakowskiego Parku Technologicznego.

W KPD szukamy pomysłów innowacyjnych o bardzo wysokim potencjale wzrostu. Inwestujemy w projekty posiadające przewagę produktową i rynkową lub technologiczną z zaangażowanym oraz zmotywowanym zespołem gotowym poświęcić się przedsięwzięciu. Sher.ly doskonale wpisuje się w te założenia. Cieszymy się, że dołączają do naszego portfela.

– mówi Dariusz Grądek, prezes zarządu KPD Investment.

Kilka godzin wcześniej informowaliśmy że niedługo Sher.ly rozpocznie dystrybucję domowych NASów – Sherlybox.

Z entuzjazmem patrzymy na przyszłość globalnego rynku wymiany danych. Mamy plan jak go zmienić i gotowy, dopracowany produkt. Ostatnio zostaliśmy nominowani przez magazyn CIO Review do grupy 20 najbardziej obiecujących światowych dostawców rozwiązań opartych o przetwarzanie w chmurze. Każdy kolejny krok w rozwoju spółki potwierdza słuszność objętego kierunku i jednocześnie motywuje do coraz większego wysiłku. Nie ma nic bardziej budującego od spotykania na swojej drodze ludzi doceniających nasz pomysł i wierzących w jego międzynarodowy sukces. Witamy KPD Investment w gronie naszych inwestorów, dziękując za wsparcie i zaufanie

– mówi Błażej Marciniak, prezes Sher.ly.

Podobne artykuły

TP link M7200

przez -
1 380

przez -
0 633