Kubuntu 8.04 Hardy Heron Alpha 5 KDE4

Kubuntu 8.04 Hardy Heron Alpha 5 KDE4

przez -
8 808
Kubuntu - stare logo

Zgodnie z zapowiedziami wydana została piąta wersja alpha dystrybucji Kubuntu 8.04 Hardy Heron, która zawiera domyślnie środowisko graficzne KDE 4. W tej wersji dystrybucji znajdziemy środowisko KDE w wersji 4.0.1 wraz, z niektórymi aplikacjami, które pochodzą jeszcze z trzeciej serii KDE. Wersja ta przynosi wiele zmian.

Programiści zastąpili program pocztowy Kmail wchodzący w skład pakietu Kontact programem Mozilla Thunderbird. Inną obserwowalną zmianą jest dodanie nowego modułu konfiguracji drukarek oraz pozbyciem się aplikacji, które zajmowały się konfiguracją drukarek i faksów firmy Hewlett – Packard.

Kubuntu - KDE 4

Należy pamiętać, ze jest to wydanie wczesno-rozwojowe i nie działa stabilnie, a wiele rzeczy wymaga poprawek np. knetworkmanager musi zostać uruchomiony ręcznie. Wersja stabilna powinna ujrzeć światło dzienne już w kwietniu tego roku.

Równolegle do wydania Kubuntu ze środowiskiem KDE 4, które jest tworzone przez społeczność, będzie tworzona wersja komercyjna zawierająca KDE 3.

Podobne artykuły

 • Marcin Błoch

  …Jakie ono ładne…

 • Michał Olber

  Czy ja dobrze przeczytałem ,czy to tylko pomyłka autora newsu?? Kubuntu 8.04 z KDE 3 ma być wersją komercyjną?? Przecież to przeczy całej filozofii Ubuntu.Chyba, że Canonical potrzebuje wsparcia finansowego…

 • akapit

  Kubuntu z kde 3.5 ma być LTS.

 • Czy będzie jednak możliwość doinstalowania kmail, czy zniknie on zupełnie z repozytoriów? Co prawda używam thunderbirda, ale chcę się przerzucić na kmail, bo zależy mi na maildirze, a program mozilli ma go tylko w planach :(

 • O żesz.. ale to paskudne

 • el chupacabra

  ale dlaczego wywalili kmail?

  przeciez dobrze sie "integruje" z kde, a thunderbird to inne biblioteki graficzne. czy TB to rzeczywiscie lepszy program? a moze kmail jest jeszcze nie zrobiony w qt4?

 • Mi się wydaje, że został wywalony z racji tego, że TB jest popularniejszy tak jak FF a nie Konqueror.

 • dawidmalina

  Oj Kamil coś Ci się pomyliło. Kubuntu 8.04 będzie oficjalnie wydany z KDE 3.5.9 i nie będzie to wersja LTS (czyli przedłużony support). Będzie to normalna wersja jak np Gutsy (support przez 18 miesięcy). Kubuntu w wersji KDE4 będzie wydane przez społeczność i będzie nieoficjalnym wydaniem.

  Więcej na https://wiki.kubuntu.org/HardyHeron/Alpha5/Kubunt