Laptopy ASUS z Ubuntu w portugalskich sklepach

Laptopy ASUS z Ubuntu w portugalskich sklepach

przez -
18 1551
Canonical Ubuntu

Po udanej akcji z laptopami Della w Chinach i Vodafone WebBook w RPA, Canonical postanowiło tym razem uderzyć w rynek portugalski. Firma ASUS znana ze jest swojej serii netbooków EEE PC, które wielokrotnie posiadały system Ubuntu na pokładzie oraz dobrze były przez niego obsługiwane. Teraz postanowiła we współpracy ze sklepami Vobis i Worten wypuścić w całej Portugalii ASUS Eee PC 1215P z Ubuntu na pokładzie.

Komputer posiada 12.1 calowy ekran WSVGA o rozdzielczości 1366×768 pikseli, procesor Intel Atom Dual Core N570, 2GB pamięci RAM DDR3, 500 GB dysk twardy SATA, baterię zapewniającą do 9 godzin pracy oraz waży zaledwie 1,46 kg.

18 Komentarze

 1. Widać, że kryzys w Portugalii bo wcześniej nie można było znaleźć u Asusa Linuksa. Ciekaw jestem kiedy w Polsce będzie można kupić w sklepie notebooka z Linuksem.

  • @Kamil Porembiński

   Co za problem kupuj przez internet w sklepach internetowych bez systemu, nie ma z tym żadnego problemu ;)

  • Ponoć są producenci lub sklepy respektujące prawo, czyli możesz zażądać by Windowsa sobie zostawili i oddali Ci kasę za niego (czyli de facto zmniejszyli cenę). A czemu dobrze by było mieć komputer z jakąś dystrybucją zainstalowaną? Bo dzięki temu wiadomo, że powinno to bez problemowo współgrać.

  • Co za problem kupuj przez internet w sklepach internetowych bez systemu, nie ma z tym żadnego problemu ;)

   Problem jest. Wiele modeli jest niedostępnych bez systemu, albo określone wersje z mniejszą pamięcią itp. (zazwyczaj te słabsze model co się nie sprzedają)

   Kupując ThinkPada musiałem kupić czerwonego bo czarne były tylko z Windowsem ;)

  • @radius, tak jak pisano już wyżej. Nie da się kupić niektórych modeli. Te co mi się podobają – są z Windowsem. Nawet na Allegro czy gdzieś w zakamarkach Internetu. Obecnego netbooka długo szukałem by kupić bez Windowsa.

 2. Też szykuje sie do zakupu lapka z prockiem i5 i grafika ati, chetnie kupiłbym z zainstalowanym ubuntu, przydałby sie spis nowego sprzetu kompatybilnego z linuksem.

Odpowiedz