Leadwerks – twórz trójwymiarowe gry na Linuksie

Leadwerks – twórz trójwymiarowe gry na Linuksie

przez -
7 1590
Leadwerks

Josh Klint ogłosił, że dzięki udanej kampanii na Kickstarter, Leadwerks będzie miał natywną wersję dla systemów Linux. Leadwerks to graficzne narzędzie do tworzenia dowolnej gry 3D, w tym lochów, jaskiń, pierwszoosobowych strzelanek, czy platformówek. Domyślnie ma być wspierany system Ubuntu 12.04 LTS, natywny interfejs aplikacji będzie oparty na GTK+, dostępna będzie integracja ze Steam Workshop oraz eksport gotowej gry do Steama.

Programiści otrzymają na początek dostęp do języków C++ i Lua, a także solidnego geometrycznego edytora, podobnego do Valve Hammer Editor. Będzie także możliwość współpracy z aplikacją Blender.

7 Komentarze

  1. Niestety ale Leadwerks jest cholernie drogi. Już wolę zostać przy Unity, nawet jeśli muszę uruchamiać IDE przez Virtualboxa (nie ma wersji Linuksowej edytora, jest tylko eksport linuksowy).

    • "Cholernie drogi" jest pojęciem względnym. Podstawowa licencja kosztuje tylko $199 – to "cholernie" mało, w porównaniu do cen licencji konkurencyjnych silników – np. C4 kosztuje $750

Odpowiedz