libcURL 7.19.5

libcURL 7.19.5

  przez -
  4 194
  Konsola program
  Wydana została wersja 7.19.5 biblioteki libcURL. Biblioteka ta pozwala została napisana w języku C i posiada ponad 30 interfejsów dla innych języków. Pozwala ona na komunikację aplikacji typu klient-serwer za pomocą takich protokołów jak FTP, FTPS, HTTP, HTTPS, SCP, SFTP, TFTP, TELNET, DICT, LDAP, LDAPS.

  LibcURL dostępne jest na wielu platformach między innymi na: Solaris, NetBSD, FreeBSD, OpenBSD, Darwin, HPUX, IRIX, AIX, Tru64, Linux, UnixWare, HURD, Windows, Amiga, OS/2, BeOs, Mac OS X, Ultrix, QNX, OpenVMS, RISC OS, Novell NetWare, DOS i wiele innych.

  W tym wydaniu poprawiono sporą ilość błędów. W nowej wersji biblioteka zamknie wszystkie martwe połączenia w momencie próby nawiązania nowego połączenia. Dodano opcję timeout dla obsługi telnetu w Windowsowym wydaniu libCURLa. Usunięto problemy z wyciekami pamięci dla dekompresji gzip.

  Podobne artykuły

  Konsola program

  przez -
  1 330
  Konsola program

  przez -
  0 335
  • Bardzo ciekawa biblioteka ;) przyznam, że przydała się przy próbie pisania bota na NK, ale zabrakło mi chęci :)

  • Oj bardzo fajna i bardzo prosta w użyciu. Pierwsze aplikacje w C++, które pisałem i miały robić coś w sieci właśnie opierałem o tę bibliotekę.

  • Teraz już korzystam z Qt4 i z QNetworkRequest. Może i moje też jest o cURL oparte, ale tego nie jestem pewny ;) Może się chłopaki z Trolltecha postarali i sami napisali coś własnego ;)

  • Wydaje mi się, że klasa QNetworkRequest została napisana przez nich.