LibreOffice 3.5.4

LibreOffice 3.5.4

przez -
23 1974
LibreOffice

The Document Foundation ogłosiło dzisiaj wydanie LibreOffice 3.5.4. Jest to wydanie eliminujące zgłoszone błędy i nie zawierające żadnych nowych funkcji. Główną zmianą, którą na pewno odczuje każdy użytkownik jest poprawa wydajności i szybsze otwieranie większych (cięższych) plików. Ponadto wprowadzono wiele poprawek w filtrze eksportu RTF, obsłudze elementów HTML (przy imporcie jak i eksporcie) czy usprawniono kooperację programu z korektorem gramatycznym LanguageTool.

Zgodnie z harmonogramem, linia 3.5 doczeka się jeszcze dwóch wydań poprawkowych, po czym opublikowane zostanie wydanie LibreOffice 3.6. Wyróżniać się będzie m.in. lepszą obsługą plików CSV, szerszym wsparciem dla formuł ze specyfikacji ODFF, importem plików CDR (Corel Draw) czy możliwością wygenerowania znaku wodnego w plikach PDF.

Fundacja przypomina także o zbliżającej się konferencji, która odbędzie się 17-19 października w Berlinie. Szczegóły zostaną za niedługo opublikowane pod adresem conference.libreoffice.org.

23 Komentarze

  • Na Linuksie jest zbiorcza aktualizacja pakietów, więc nie jest coś takiego potrzebne. Gdyby wszystkie pakiety ciągle same się aktualizowały to można by się wkurzyć, więc dobrze że na Windows tylko niektóre są tak wkurzające jak Adobe i Java.

  • Bo aplikacja to nie system zarządzania oprogramowaniem w twoim komputerze.
   Może jeszcze edytor tekstu powinien robić kawę i zawierać strzelankę 3D?

  • Rolą aplikacji jest wykonywanie zadań, a nie aktualizowanie się.
   Od tego jest system zarządzania oprogramowaniem.
   Ale, że microsoft żyje jeszcze latali 80-tymi, to windows nie zawiera tak zaawansowanych nowinek technologicznych.

 1. rofl

  Jednak Notepad++ to inna skala niż LibreOffice a poza tym aktualizacja w nim sprowadza się do ściagnięcia nowej instalki i zainstalowania na starszej wersji.

Odpowiedz