LibreOffice dla Androida

LibreOffice dla Androida

przez -
8 1434
LibreOffice Android

LibreOffice to pakiet oprogramowania biurowego do tworzenia dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych, i prezentacji. Dostępny jest jako wolne oprogramowanie na wiele systemów operacyjnych i obsługuje format plików ODF. Za cel postawiono sobie stworzenie niezależnego pakietu biurowego, kompatybilnego z innymi dużymi pakietami. Obecnie trwają prace nad wersją pakietu dla systemu Android.

LibreOffice Android - Wygląd Writera LibreOffice Android - Przegląd stron pliku

Pracujący nad tą wersją Michael Meeks informuje, że:

  • Kompilacja dla Androida (i iOS) działa w miarę stabilnie – prawie cały podstawowy kod wersji głównej i 3.6.
  • Podstawowe funkcje systemu i instalacja działają poprawnie. UNO run-time pracuje przyjemnie, dynamicznie łataliśmy błędy binarne w implementacji ARM STL tak, aby C++ działał i wszystkie, inne dobre rzeczy.
  • Pakowanie, podpisywanie, instalowanie i uruchomienie połączenia Java, C i kodu C + +  działa rozsądnie niezawodnie – choć odinstalowywanie przed ponownym zainstalowaniem pomaga uniknąć pewnych problemów z systemem operacyjnym.
  • Możemy uruchomić szereg nowych jednostek testowych LibreOffice, dzięki temu rdzeń Calc’a jest dokładnie sprawdzany. tak jak w normalnym systemie Linux.
  • Mamy podstawowe narzędzie VCL backend proof-of-concept, aby umożliwić dostosowywanie okna do jego natywnego formatu w Androidzie tak aby uchwycić uchwycić jego demo.

LibreOffice Android - Pliki

Podobne artykuły