LibreOffice na urządzeniach mobilnych i w przeglądarce

LibreOffice na urządzeniach mobilnych i w przeglądarce

przez -
5 318
LibreOffice

The Document Foundation ogłosiła na konferencji kilka zaawansowanych projektów. Jednym z nich jest LibreOffice Online Prototype, który został skompilowany z ostatnią wersją biblioteki GTK 3.2, która posiada eksperymentalne wsparcie HTML5. Dzięki takiemu zabiegowi pracownik SUSE – Michael Meeks mógł zdalnie przez przeglądarkę pracować na owym pakiecie.

Kolejną dobrą wiadomością jest udany port LibreOffice na urządzenia z systemami Android i iOS, których dokonał programista Tor Lillqvist. Głównym rynkiem mają być tablety i iPad, z ewentualnymi smartfonami. Planowane jest także dodanie obsługi dodanie obsługi dotyku.

Na sam koniec fundacja zapowiedziała, że owe wersje mają się pojawić, jako produkty w 2012/2013 roku.

 • o_O

  Całkiem fajne.

  Szkoda tylko, że GTK to badziew pełen hacków i w porównaniu z Qt… nie, nie ma sensu nawet porównywać.

  • marcinsud

   Teraz tu siejesz swoja propagandę? Jako, że libreoffice nie ma interfejsu ani w Qt, ani w Gtk+, wybrali gtk+ dla LibreOffice Online bez uprzedzeń i raczej wiedzą, czy inne toolkity sprawiłyby się lepiej czy gorzej.

 • energizer

  Szkoda, że KOffice nie jest trochę lepiej dopracowany – przerósłby wtedy LO…

  • Z KOffice jedyną dobrą aplikacją jest Kexi oraz jeszcze Showcase. Reszta jest na o wiele słabszym poziomie, niż LibreOffice. Do tego brak dobrej, stabilnej wersji na Windows, eliminuje ten pakiet z góry.

  • mikolajS

   Obecność KOffice na Windows dla wielu osób jest zbędne (choć developerzy Calligra robią taką wersję), gdyby tylko pakiet ten był choć trochę porównywalny do Libre Office. Bo jak dla mnie to jest on nieużywalny.