LibreOffice nagrodzone przez włodarzy Guarulhos

LibreOffice nagrodzone przez włodarzy Guarulhos

przez -
7 849
LibreOffice

Władze brazylijskiego miasta Guarulhos uhonorowały projekt LibreOffice odznaczeniem „Technology for Citizens Best International Software”. Wyróżnienie nadano za istotne znaczenie projektu dla miejskiego programu społecznego. Ceremonia odbyła się z uczestnictwem Eliane Domingos, aktywistki TDF w brazylijskiej społeczności LibreOffice. Wolny pakiet biurowy jest częścią składową systemu Guarux, dystrybucji bazującej na Ubuntu, szeroko wykorzystywanej przez lokalny departament IT. Guarux stosowany jest przez wszystkie służby publiczne i przez „telecentros” –  ośrodki przynależne do lokalnych władz, których zadaniem jest zaznajamiać ubogich ludzi z nowymi technologiami i udostępniać im dostęp do Internetu.

Ta szczególna nagroda dla The Document Foundation, ponieważ ich działalność pokazuje jak ważny jest LibreOffice i wolne oprogramowanie w ogóle dla krajów wschodzących, gdzie konieczne jest szybkie załatanie luki w wiedzy. LibreOffice to droga ku wyeliminowaniu  ubóstwa i możliwość przeniesienia ludności do głównego nurtu informacyjnego” – powiedziała Eliane Domingos. „Dla mnie osobiście jest to zaszczyt, ponieważ jestem głęboko zaangażowana w promowanie LibreOffice jako wartościowego narzędzia dla Brazylijczyków

– konkluduje.

Burmistrz Guarulhos, Sebastião Almeida, przypomniał o roli publicznej administracji w ulepszaniu technologii: „Technologia ma sens tylko wtedy, gdy jej celem jest promocja obywateli, a misją publicznej administracji jest wprowadzać coraz więcej innowacji, aby życie obywateli mogło być szczęśliwsze i lepsze”, powiedział Almeida.

7 Komentarze

    • Szczególnie widać to było po zadaniu pytania w "Matura to bzdura" – co to jest Linux :)))

    • Matura to bzdura jest reżyserowana i wybierane są tylko te odpowiedzi co są śmieszne lub głupie. Duży procent poprawnych odpowiedzi nie trafia w ogóle to Internetu.

Odpowiedz