Linux Magazine – numer 140 i klasyczne narzędzie do automatyki domowej

Linux Magazine – numer 140 i klasyczne narzędzie do automatyki domowej

przez -
3 1013
Prasa, Czasopismo

Linux Magazine Poland ogłosiło wydanie Linux Magazine – numer 140. W październikowym numerze magazynu znajdziemy artykuły poświęcone programowi do automatyki domowej MisterHouse. Redaktorzy przygotowali dla nas krótki tekst o jądrze Linux, a dokładniej współbieżną inicjalizacja RAM-u, ochrona pamięci w procesorach przyszłości, obsługa podpisywanego oprogramowania sprzętowego i panika przy upływie czasu OOM. Warto także zapoznać się z honeypotami na Rasbperry Pi, które potrafią spowolnić włamywaczy i ostrzec nas o planowanym ataku.

Prócz tego wewnątrz wydania znajdziemy: skaner antywirusowy Sophos Anti-Virus dla serwerów Linuksowych z klientami Windows, pułapki sieciowe z Raspberry Pi, wykonywanie gitowych kopii zapasowych za pomocą narzędzia Kup zawartego w KDE, przeglądarka LibreOffice dla Androida, zarządzanie kolorami, porównanie programów do rysowania: Inkscape, LibreOffice Draw, Calligra Karbon i sK1, komputery jednopłytkowe i HPC, wygodna edycja tekstu w oknie terminala za pomocą edytora Slap, dystrybucja live CD KaOS z KDE Plasma 5, optymalizacja użycia procesora za pomocą algorytmu Earliest Deadline First, przegląd narzędzi: DevicesInLAN 0.4, gxmessage 3.4.3, Site Monitoring 2.1.6, BleachBit 1.6, Fehashmac 1.4.2 i Sshguard 1.5, edytor kodu Atom, tworzenie nadmiarowej macierzy tanich łączy z demonem Fault Tolerant Router.

Wydanie jest na allegro (bezpłatna dostawa): Linux Magazine 10/2015: Automatyka Mageia 5.

 • Pingback: Linux Magazine – numer 140 i klasyczne narzędzie do automatyki domowej()

 • Piotr Mierzwiński

  Jedna uwaga. W tekście można znaleźć informację o tym, że “Prócz tego wewnątrz wydania znajdziemy … dystrybucja live CD KaOS z KDE 5”. Tyle że coś takiego jak “KDE 5” nie istnieje!

  Przypominam, że jakiś czas temu projekt KDE rozbił swoje najnowsze środowisko na 3 części, tj. Plasma 5.x, KDE Releases Frameworks 5.x oraz KDE Releases Applications (tu istnieją dwie wersje, tj.: 15.x z aplikacjami przeniesionymi na KF5 i 14.x dla aplikacji z KDE 4 – w Plasma 5 mogą i wciąż koegzystują obydwa typy aplikacji). Szczegóły: https://www.kde.org
  Czytając informacje o wydaniu dla wspomnianej dystrybucji nie znajdziemy informacji o “KDE5”, ale o powyższych komponentach.

  Uprzejmie proszę, aby szanowny redaktor nie wprowadzał w błąd czytelników. Chcąc w skrócie podać informację, że dana dystrybucja dostarcza najnowsze środowisko projektu KDE, można powiedzieć o Plasma 5.

  • Ollbi

   Przepraszam, mały błąd się wkradł. Poprawione :-)