Linux Mint 16 KDE z Samba Mounter i KDE SC 4.11

Linux Mint 16 KDE z Samba Mounter i KDE SC 4.11

przez -
13 1493
Linux Mint

Clement Lefebvre ogłosił wydanie Linux Mint 16 KDE, dystrybucji bazującej na Linux Mint 16 Petra, ze środowiskiem graficznym KDE SC 4.11. W najnowszej wersji systemu znajdziemy jądro Linux 3.11, X.Org Server 1.14.4 i Mesa 9.2.1. Z oprogramowania znajdziemy Firefox 26.0, Thunderbird 24.2.0, LibreOffice 4.1.3, GIMP 2.8.6, gThumb 3.0.2, Transmission 2.82, Pidgin 2.10.7, VLC 2.0.8, Totem 3.8.2, Banshee 2.6.1, Tomboy 1.15.2, Brasero 3.8.0, Synaptic 0.75.12, Mint Update 4.5.6, Mint Backup 2.1.1, XChat 2.8.8 i Samba Mounter.

13 Komentarze

 1. Straszliwie brzydkie to KDE w Mintowym wydaniu.
  Kiedyś poprawiali wygląd środowisk, ale w KDE4 tylko psują domyślny wygląd, bo nawet on jest lepszy niż te smutne, nieczytelne i szare kolory bez praktycznie żadnych przeźroczystości.
  Widać równają do jednego standardu, co dla nowego KDE oznacza równanie w dół…

  • Przeciez to tylko lista dostepnego oprogramowania w repozytorium. Nikt normalny nie uzywa pod KDE tej krowy banshee, czy gniota tomboya wykonanych w ciezkim i najezonym patentami mono. Nikt normalny w ogole tego nie uzywa.

  • No właśnie, ale po co walić tyle oprogramowania do tego obrazu, żeby potem to wszystko usuwać? Czy żeby od razu ze startu zamulić system, trochę to bez sensu.

  • Moim zdaniem Linux Mint powinien być dostępny nie tylko w poszczególnych wersjach środowisk graficznych lecz także w wersji ‚profesjonal’, czyli środowiska z podstawowym oprogramowaniem (coś jak PCLinuxOS MiniMe) oraz ‚normal’ czyli tak jak do tej pory z listą opogramowania out of the box. Pozdrawiam wszystkich serdecznie :).

  • Zbyt dużo aplikacji GTK. Jak dla mnie Kubuntu jest na tyle dobre, że nie widzę sensu używania Minta KDE.

  • Ja próbuję różnych, ale jakoś zawsze wracam do Chakry ;) Nie jest idealna ale nie znalazłem póki co nic lepszego :)

 2. do listy zbędnych aplikacji chciałbym dodać thunderbird (nie znam nikogo kto by z niego korzystał), 3 menadżery oprogramowania to też za dużo jak na system gdzie wszystko instaluje się z konsoli, menager bluetooth który uruchamia się podzas startu jest również zbędny…
  i na dobitkę nie chodzi mi playonlinux i kwin :/

  …ale są i plusy: doskonały przesył obrazu przez kamery HD, ma kodeki do SATA, stery AMD, ma dużo dobrego gówna w repozytoriach (w SUSE13.1 nie ma tam tyle nasrane, a i tak nie wszystko chodzi)

Odpowiedz