Linux Mint 16 KDE z Samba Mounter i KDE SC 4.11

Linux Mint 16 KDE z Samba Mounter i KDE SC 4.11

przez -
13 758
Linux Mint

Clement Lefebvre ogłosił wydanie Linux Mint 16 KDE, dystrybucji bazującej na Linux Mint 16 Petra, ze środowiskiem graficznym KDE SC 4.11. W najnowszej wersji systemu znajdziemy jądro Linux 3.11, X.Org Server 1.14.4 i Mesa 9.2.1. Z oprogramowania znajdziemy Firefox 26.0, Thunderbird 24.2.0, LibreOffice 4.1.3, GIMP 2.8.6, gThumb 3.0.2, Transmission 2.82, Pidgin 2.10.7, VLC 2.0.8, Totem 3.8.2, Banshee 2.6.1, Tomboy 1.15.2, Brasero 3.8.0, Synaptic 0.75.12, Mint Update 4.5.6, Mint Backup 2.1.1, XChat 2.8.8 i Samba Mounter.

 • świątecznie zbanowany o_O

  Straszliwie brzydkie to KDE w Mintowym wydaniu.
  Kiedyś poprawiali wygląd środowisk, ale w KDE4 tylko psują domyślny wygląd, bo nawet on jest lepszy niż te smutne, nieczytelne i szare kolory bez praktycznie żadnych przeźroczystości.
  Widać równają do jednego standardu, co dla nowego KDE oznacza równanie w dół…

 • Pawel Jaworski

  Oprogramowania nawalone bez pojęcia i bez jakichkolwiek zasad.

  • marketingowiec

   katastrofa skandal może kogoś za to skazać

  • o_O

   Przeciez to tylko lista dostepnego oprogramowania w repozytorium. Nikt normalny nie uzywa pod KDE tej krowy banshee, czy gniota tomboya wykonanych w ciezkim i najezonym patentami mono. Nikt normalny w ogole tego nie uzywa.

  • Pawel Jaworski

   No właśnie, ale po co walić tyle oprogramowania do tego obrazu, żeby potem to wszystko usuwać? Czy żeby od razu ze startu zamulić system, trochę to bez sensu.

  • tom90vPL

   Moim zdaniem Linux Mint powinien być dostępny nie tylko w poszczególnych wersjach środowisk graficznych lecz także w wersji ‘profesjonal’, czyli środowiska z podstawowym oprogramowaniem (coś jak PCLinuxOS MiniMe) oraz ‘normal’ czyli tak jak do tej pory z listą opogramowania out of the box. Pozdrawiam wszystkich serdecznie :).

  • Kuba Kaczmarzyk

   Zbyt dużo aplikacji GTK. Jak dla mnie Kubuntu jest na tyle dobre, że nie widzę sensu używania Minta KDE.

  • Pawel Jaworski

   Ja próbuję różnych, ale jakoś zawsze wracam do Chakry ;) Nie jest idealna ale nie znalazłem póki co nic lepszego :)

 • RDX1

  do listy zbędnych aplikacji chciałbym dodać thunderbird (nie znam nikogo kto by z niego korzystał), 3 menadżery oprogramowania to też za dużo jak na system gdzie wszystko instaluje się z konsoli, menager bluetooth który uruchamia się podzas startu jest również zbędny…
  i na dobitkę nie chodzi mi playonlinux i kwin :/

  …ale są i plusy: doskonały przesył obrazu przez kamery HD, ma kodeki do SATA, stery AMD, ma dużo dobrego gówna w repozytoriach (w SUSE13.1 nie ma tam tyle nasrane, a i tak nie wszystko chodzi)

  • satan

   Co jest nie tak z Thunderbirdem?

  • Pawel Jaworski

   Z ciekawości ściągnąłem tą wersję i muszę wam powiedzieć, że news wprowadza w błąd. W obrazie nie ma podanego oprogramowania.