Linux Mint – nowości

Linux Mint – nowości

przez -
8 990
Linux Mint

Clement Lefebvre ogłosił nazwę kodową przyszłego wydania systemu Linux Mint 13, która brzmieć będzie „Maya”. Nazwa została wybrana z kilku przyczyn: jest to imię córki założyciela, cywilizacji Majów, fikcyjnej postaci Maya Toitovna z trylogii Mars autorstwa Kima Stanleya, oraz postaci z niemieckich kreskówek Maya the Bee. Linux Mint 13 pojawi się pod koniec maja i będzie posiadał MATE 1.2 oraz XBMC.

Ogłoszono także zakończenie wspierania systemu Linux Mint 10, który nie będzie już otrzymywał żadnych poprawek bezpieczeństwa i aktualizacji.

Clement Lefebvre nawiązał również współpracę z CompuLab, firmą która zajmuje się produkowaniem gotowych zestawów komputerowych FitPC3. Będą one posiadały najprawdopodobniej zainstalowany Linux Mint 12 z MATE 1,2 i XBMC, a także logo dystrybucji. Nowa seria komputerów będzie zwana mintBox, a najważniejsi deweloperzy Linux Minta otrzymają takie jednostki na wyposażenie.

Na koniec warto wspomnieć o dodaniu kolejnej wyszukiwarki do listy już domyślnie obecnych. Po rozmowach z Yahoo, projekt doszedł do porozumienia i najpewniej wyszukiwarka Yahoo! stanie się oficjalną w wydaniach LMDE i Linux Mint 13, na terenie krajów: Niemiec, Kanady, USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Hiszpanii i Włoch. Z decyzją trzeba będzie jednak poczekać do czasu zakończenia rozmów z Google. Partnerstwo z DuckDuckGo oczywiście nadal będzie utrzymywane.

8 Komentarze

  1. W źródle nie ma nic o tym, że mint 13 będzie miał mate i xbmc. Jakaś firma wypusi swoje htpc z tymi, ale nijak ma się do oficjalnego wydania co jest podane w źródle.

    Linux Mint 13 should feature separate editions for MATE and Cinnamon. Whether one of these and which of these two editions will be considered the “default” wasn’t decided yet.

    (…)

    The manufacturer produces a unique computer unit called the fitPC3, which comes pre-installed with a custom-made version of Linux Mint 12 featuring MATE 1.2 and XBMC.

    • Pszczółka Maja – oparta na książce niemieckiego pisarza Waldemara Bonselsa, Die Biene Maja und ihre Abenteuer wydanej po raz pierwszy w 1912 roku. Książka została zaadaptowana na serial (jap.) Mitsubachi Māya no bōken w 1975. Maja to anime ;-)

Odpowiedz