LinuxCamp – Olsztyn Students Linux User Group

LinuxCamp – Olsztyn Students Linux User Group

przez -
2 551
Konferencje

LinuxCamp to otwarte oraz, po części, nieoficjalne spotkanie osób powiązanych z Linuksem i oprogramowaniem Open Source, które odbędzie się 14 listopada na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Tematem spotkania będzie głównie rozmowa o działalności spotkań Linuxcampu, jak i to co chcemy osiągnąć oraz jakie mamy pomysły na dalsze spotkania.

Patrząc na mapę, gdzie wzrok nie padnie, odbywają się spotkania branżowe. Poznań, Warszawa, Kraków, Wrocław, ale i o mniejszym kalibrze – Zamość, Białystok, Olsztyn. Tematyka na topie – Web 2.0, Web 3.0, Web 7.0. Ludzie na topie – art directorzy, copywriterzy, designerzy, właściciele startupów, inwestujący w startupy, początkujący startupowcy. Wszystko interesujące i godne uwagi, ale czegoś jednak brakuje. Wykiełkowała stara-nowa idea: spotkać się i pogadać. O Open Source. O Linuksie.

Zaczynamy cykl spotkań promujących idee wolnego i otwartego oprogramowania. Zaczynamy w Olsztynie, ale mamy nadzieję że to będzie coś więcej niż lokalne kółko pasjonatów systemu spod znaku pingwina. Chcemy pokazać jak instalować, konfigurować, aktualizować, zabezpieczać i łamać. Prezentować, komentować, rozmawiać, promować, a później napić się piwa.

Na razie jest nas mała garstka, lecz mamy nadzieję na stworzenie cyklu imprez nie tylko w Olsztynie – Jeśli ktokolwiek jest zainteresowany tworzeniem podobnych spotkań w innych miastach, prosimy o maila: info@linuxcamp.pl , a na pewno jakoś wesprzemy, czy to subdomeną i miejscem hostingowym, czy doradzimy jak to zrobić.

Podobne artykuły