LinuxTag 2012

LinuxTag 2012

przez -
8 1524
Konferencje

LinuxTag 2012 to jedna na największych imprez wolnego oprogramowania w Europie, organizowana z myślą o środowisku otwartego oprogramowania: programistach, administratorach, użytkownikach, mediach i biznesie. To również targi najnowocześniejszych osiągnięć w otwartym oprogramowaniu, którym towarzyszy obszerny program wykładów, warsztatów, prezentacji, dyskusji, kongres administracji i biznesu, dzień akademicki i wiele innych imprez.

W tym roku odbędzie się ona na przełomie 23 – 26 maja 2012, w Berlinie na terenie Hali nr 7. Hasłem konferencji od wielu lat jest „Where .com meets .org” – czyli „tam, gdzie .com spotyka .org”. Głównym sponsorem imprezy jest firma Microsoft.

Ogólna agenda LinuxTag wygląda następująco:

  • 23-24 maja 2012 Wykłady i prezentacje (około 250 prezentacji prowadzonych m.in. przez wybitne postaci świata otwartego oprogramowania – wstęp wolny) oraz konferencja biznesowa i administracyjna oraz wystawa targowa Open Source (wystawcy komercyjni i „wolne projekty”)
  • certyfikacja LPI – prowadzone przez ekspertów kursy, warsztaty, konsultacje, prezentacje krok po kroku, giełda pracy
  • 25 maja 2012 – Dzień Bezpieczeństwa z dużym Konkursem Hakerskim
  • 25 maja 2012 – Debata OpenMind ManagerMorning (tylko za zaproszeniami)
  • 26 maja 2012 – Dzień Akademicki (informacje o szkoleniach, możliwościach edukacyjnych, kwalifikacji potrzebnych na określonych stanowiskach
  • 24 maja 2012 – Impreza towarzyska LinuxNight, służąca zawieraniu kontaktów i poznawaniu się

Aby ułatwić wielu osobom uczestniczenie w tej jakże wspaniałej konferencji, Microsoft Polska nawiązał kontakt z polskim przedstawicielem Targów Berlińskich i ustalił kilka szczegółów, z których warto skorzystać, jeśli się ktoś tam wybiera.

8 Komentarze

  1. […] LinuxTag 2012 określane są mianem największych targów w Europie związanych z Open Source. Czy jest to prawda i czy warto udać się na taką imprezę? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule. Targi odbywają się już po raz szósty w południowej części Berlina. Organizowane są przez LinuxTag Association w partnerstwie z Messe Berlin GmbH. Sponsorami tej imprezy jest wiele firm związanych ze światem IT, w tym Microsoft. […]

Odpowiedz