LliureX 11.09

LliureX 11.09

przez -
4 367
LliureX

Dystrybucja LliureX jest projektem Rady Kultury, Edukacji i Sportu w Urzędzie Miejskim w Walencji w Hiszpanii. System ten opiera się o Ubuntu 10.04, który otrzymał wsparcie dla ludzi mieszkających w Walencji i posługujących się dialektem katalońskim i językiem hiszpańskim. Najważniejszą zmianą w tym wydaniu jest możliwość aktualizacji z poprzedniej wersji 10.09 bez konieczności ponownej instalacji systemu.

System ten posiada długi okres wsparcia dla końcowych użytkowników i wydawany jest w wersjach “Escriptori” – dostępny na komputery domowe oraz “Infantil”, który zawiera dużą ilość oprogramowania służącego do edukacji.

 • jarek

  Jest: "dialektem katalońskim i językiem hiszpańskim".

  Powinno być: "językiem katalońskim i kastylijskim (hiszpańskim)".

  Wyjaśniam: Język kataloński nie jest dialektem czy gwarą języka hiszpańskiego, tylko jednym z pokrewnych (romańskich) lecz odrębnych języków używanych na półwyspie pirenejskim, obok galicyjskiego, portugalskiego i kastylijskiego (przyjętego jako oficjalny język Hiszpanii) oraz nieindoeuropejskiego baskijskiego.

 • Greg

  Kolejna hiszpańska dystrybucja. Ten kraj ukochał sobie widzę Linuksa.A u nas fajne profjekty jak CDLinux czy KateOS upadły. Zostało denne Uybuntu.pl

 • o_O

  Nikt nie spodziewa się hiszpańskiej dystrybucji!