LliureX 11.09

LliureX 11.09

  przez -
  4 303
  LliureX
  Dystrybucja LliureX jest projektem Rady Kultury, Edukacji i Sportu w Urzędzie Miejskim w Walencji w Hiszpanii. System ten opiera się o Ubuntu 10.04, który otrzymał wsparcie dla ludzi mieszkających w Walencji i posługujących się dialektem katalońskim i językiem hiszpańskim. Najważniejszą zmianą w tym wydaniu jest możliwość aktualizacji z poprzedniej wersji 10.09 bez konieczności ponownej instalacji systemu.

  System ten posiada długi okres wsparcia dla końcowych użytkowników i wydawany jest w wersjach “Escriptori” – dostępny na komputery domowe oraz “Infantil”, który zawiera dużą ilość oprogramowania służącego do edukacji.

  Podobne artykuły

  przez -
  0 352
  • jarek

   Jest: "dialektem katalońskim i językiem hiszpańskim".

   Powinno być: "językiem katalońskim i kastylijskim (hiszpańskim)".

   Wyjaśniam: Język kataloński nie jest dialektem czy gwarą języka hiszpańskiego, tylko jednym z pokrewnych (romańskich) lecz odrębnych języków używanych na półwyspie pirenejskim, obok galicyjskiego, portugalskiego i kastylijskiego (przyjętego jako oficjalny język Hiszpanii) oraz nieindoeuropejskiego baskijskiego.

  • Greg

   Kolejna hiszpańska dystrybucja. Ten kraj ukochał sobie widzę Linuksa.A u nas fajne profjekty jak CDLinux czy KateOS upadły. Zostało denne Uybuntu.pl

  • o_O

   Nikt nie spodziewa się hiszpańskiej dystrybucji!