Konferencje

Linux to świetny system do specjalistycznych zastosowań, coraz częściej używany również na domowych komputerach. Jak jednak stwierdzić, czy system ten odpowiada naszym gustom i – co ważniejsze – spełnia stawiane przed nim wymagania? Na wykładzie z cyklu Linux, u mnie działa pokażemy jak bez ryzyka przetestować Linuksa, wykorzystując w tym celu maszynę wirtualną.

Z myślą o początkujących użytkownikach każdy etap zostanie dokładnie opisany i poprzedzony krótkim wstępem teoretycznym. W dalszych częściach prelekcji poruszymy również bardziej zaawansowane aspekty, w tym konfigurację obszarów współdzielonych, sieci i Internetu, a także integrację pomiędzy uruchomionymi systemami. Przygoda z maszyną wirtualną nie musi kończyć się jedynie na nudnym i jednorazowym teście-podczas wykładu krok po kroku przekształcimy ją w ciekawe i funkcjonalne środowisko codziennej pracy.

Temat, miejsce etc.: Wirtualizacja Linux’a – czyli komputer w komputerze dla początkujących.
Prowadzący: Bartosz Lenar
Data: 2010-01-21 godz. 18:30
Miejsce: sala “A” D-10 AGH, Reymonta 19

Spotkania organizowane są przez Studenckie Koło Naukowe Informatyków “KERNEL” działające przy Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.