LXQt 0.9 z bibliotekami KWindowSystem i KGuiAddons

LXQt 0.9 z bibliotekami KWindowSystem i KGuiAddons

  przez -
  9 883
  Pulpit
  Jerome Leclanche ogłosił udostępnienie LXQt 0.9, środowiska graficznego, które jest efektem połączenia się zespołów LXDE-Qt i Razor-qt. Nowa wersja wymaga już bibliotek Qt 5.3 lub wyższych. Porzucono wsparcie dla Qt 4 oraz oczyszczono cały kod. Biblioteka XFitMan została zastąpiona przez nowocześniejszą KWindowSystem z KDE Frameworks, co ma pozwolić na późniejsze ułatwienie prac nad obsługą Waylanda. Inna biblioteka KGuiAddons zastąpiła Xlib w lxqt-panel.

  LXQt 0.9 - nowy styl Frost

  Dodano również nowy ciemny styl: Frost, natomiast style A-Mego, Flat i Green zostały usunięte, ze względu na zbyt niską jakość. Stary wygląd Dark został połączony z Flat Dark. Dodano obsługę konfiguracji panelu w tle, nawigację klawiaturą po menu głównym, udoskonalono wtyczkę zegara i naprawiono sporo błędów.

  • Anonim

   Jestem pod wrażeniem efektów prac. Panowie prężnie rozwijają to środowisko graficzne i jak tak dalej pójdzie to będziemy mieli fajną sytuację na rynku Linuksowym. KDE nowoczesne, a LXQT dla starszych maszyn lub dla ludzi, którzy nie wymagają wiele. Jak tak dalej pójdzie, coś wydaje mi się, że środowiska graficzne jak GNOME i Xfce zaczną jeszcze bardziej obrywać. Już teraz można zaobserwować, że coraz więcej projektów na GTK ucieka w stronę Qt i myślę, że dzięki LXQT będzie coraz więcej lekkich i minimalnych projektów.

  • o_O

   Qt z oczywistych względów wygania GTK- na śmietnik.
   Przydałoby się jeszcze powszechne przejście na JEDEN menadżer logowanie oparty na Qt i niezwiązany z żadnym środowiskiem, czyli SDDM.

   • O_o

    > Przydałoby się jeszcze powszechne przejście na JEDEN menadżer logowanie
    > oparty na Qt i niezwiązany z żadnym środowiskiem, czyli SDDM.

    ein Volk, ein Reich, ein Führer

    dość wolności wyboru! wszystkich użytkowników GTK – do piachu!

   • o_O

    GTK- do piachu, bo tylko do tego się nadaje.
    Jeden, rozwijany wspólnie przez wszystkich zainteresowanych.

   • Jan Zoń

    Jeden by wszystkimi rządzić i w ciemności związać….
    Serio, skąd się biorą takie typki jak ty? I ty walczysz z lewicą, buahahah. Nie jesteś od nich nic lepszy, próbując tak jak oni wmówić innym, co jest dla nich lepsze. Po prostu hipokrytyzm (czy też hipokretynizm).

    A co mi tam, podpiszę się imieniem i nazwiskiem.

   • Jan Zoń

    Miało być rzecz jasna nie “dla nich lepsze”, tylko “dla innych/nas lepsze”
    Ale po co ja się komuś takiemu jak ty tłumaczę ?

    P.S Faktycznie Qt jest niezłe i wolę w nim pisać niż w GTK+, ale na nikogo nie narzucam swojego zdania. Dobrze, że jest wybór.

   • Jurek

    Nie zapominaj jeszcze, że c++ i linux są najlepsze na świecie, o czym o_O zapomniał wspomnieć.

   • anonim

    Nie podpisuj się imieniem i nazwiskiem bo jak o_O dojdzie do władzy to pierwszy trafisz do obozu koncentracyjnego. ;)

  • Ciekawy

   Istnieje jakies dystrio live z lxqt, chetnie bym potestowal. Co do gnoma to niezapominajmy ze jest rozwijane gonem 2.3x pod nazwa MATE.