Macpup 511

Macpup 511

  przez -
  3 382
  System operacyjny, systemy operacyjne
  Johnny Lee ogłosił wydanie systemu Macpup 511. Dystrybucja ta opiera się o system Puppy Linux 5.1.1. W systemie znajdziemy takie aplikacje jak Quickpet oraz Puppy Package Manager, które pomagają w zarządzaniu systemem. System jest w pełni kompatybilny z oprogramowaniem i paczkami dostępnymi dla systemu Ubuntu 10.04.

  Domyślnym menadżerem okien w systemie jest Enlightenment E17 w wersji 52995. Możliwy jest również wybór takich menadżerów jak JWM oraz IceWM.

  W systemie znajdziemy również biblioteki EFL w wersji 1.0.0 beta. Z oprogramowania dostępne są takie aplikacje jak Opera, Firefox oraz GIMP.

  Podobne artykuły

  System operacyjny, systemy operacyjne

  przez -
  0 319
  System operacyjny, systemy operacyjne

  przez -
  2 248
  System operacyjny, systemy operacyjne

  przez -
  0 313
  • Greg

   Bardzo ładna i estetyczna dystrybucja. W sumie to wzoruje się również nie na byle jakim Linuksie. Od razu widać profesjonalizm, a nie to co Ubunciaki.

  • anonim

   Niestety Puppy Linux z 5. serii bazuje właśnie na Ubuntu! Puppy Linux 4.x był prawdziwie autonomiczną, niebazującą na żadnej innej, dystrybucją GNU/Linux. Narzędzie "Woof" zmieniło wszystko. Szkoda, bo właśnie na PuppyLinux4.00 kompilowałem sobie "uniwersalne" (działające prawie na każdej dystrybucji) binarki. Można jednak zrozumieć zamysł – kompatybilność z Ubunutu to kompatybilność ze sterownikami kart graficznych oraz ogrom oprogramowania (choć uważam, że pakiety PET są o niebo lepsze niż DEB).

  • Greg

   No to lipa jak stał się Ubunciakiem.