MagicStick – mały i szybki komputer wielkości pamięci przenośnej

MagicStick – mały i szybki komputer wielkości pamięci przenośnej

przez -
6 1769
MagicStick

MagicStick to miniaturowy komputer klasy PC, który pozwala zrobić z telewizora kino domowe lub komputer do pracy. Na pokładzie znajdziemy czterordzeniowy procesor Intel Cherry Trail z kartą graficzną Intel HD, do 8 GB pamięci operacyjnej LPDDR3 i wbudowaną pamięć eMMC 5.1 od firmy Samsung. Urządzenie będzie posiadało dwa systemy operacyjne: Windows 10 oraz Android Lollipop. Użytkownik będzie miał możliwość instalacji systemu Linux. Prócz tego do komunikacji zamontowano 1 Gbps Wi-Fi wspierane przez technologie Beam Forming, port USB 3.1 i Bluetooth. Całość ma pobierać zaledwie 5 Watów energii.

Aktualnie na IndieGoGo trwa kampania, która już przekroczyła zakładaną kwotę 50 000 dolarów. Ambuj Kumar, założyciel i główny architekt, powiedział:

Magic Stick jest niezwykle ekscytującym urządzeniem IOT, z dużym potencjałem oraz ogromną mocą. Jest elegancki, szybki i niezwykle poręczny, przyjazny zwierzętom i dzieciom. Rozwiązuje problemy, które nękają użytkowników przenośnych komputerów.

Mini komputer może być również niezwykle przydatny dla przedsiębiorców i biznesmanów. Dzięki MagicStick można uruchomić programy do edytowania kodów, renderowania grafiki czy tworzenia gier. Bezproblemowe jest również używanie z takich aplikacji jak Adobe Photoshop czy Autocad. MagicStick jest niezwykle lekki i poręczny, dzięki czemu możemy mieć przy sobie wszystkie dane jakich potrzebujemy.

Podobne artykuły

GitG

przez -
0 187
Wine

przez -
1 266
 • o_O

  >windows
  rozczarowujące
  >windows 10
  ok, to by było na tyle

  • Ollbi

   Ale jest Android. Możesz zawsze sobie doinstalować dowolną dystrybucję. I to, że dali tutaj Windows i Androida nie jest żadnym zaskoczeniem. Są to obecnie dwa najpopularniejsze systemy operacyjne na świecie i istnieje na nie masa oprogramowania. A to się głównie liczy dla użytkowników domowych :-)

 • Pingback: MagicStick – mały i szybki komputer wielkości pamięci przenośnej()

 • gosc

  Photoshop czy AutoCAD? Może jeszcze Nastran i Abaqus :)? Coś mi to wygląda na cienkiego klienta w wersji “cywilnej” (nie korporacyjnej), żeby użytkownika jeszcze bardziej pozbawić kontroli nad danymi.

 • R

  Przyjazny zwierzętom??? Że co – można go wrzucić do klatki świnki morskiej i nic jej się nie stanie?

  • Ollbi

   Dobrze widzisz. Też mnie to na początku dziwiło, ale pewnie chodzi o te problemy z gryzieniem kabli i innych przedmiotów w domu przez zwierzęta :-)