MakerBot Replicator Mini, Replicator Desktop i Replicator Z18 – nowe drukarki 3D...

MakerBot Replicator Mini, Replicator Desktop i Replicator Z18 – nowe drukarki 3D z Linuksem na pokładzie

przez -
5 709
Sprzęt, drukarka 3d

MakerBot wprowadził do swojej oferty trzy nowe drukarki 3D: Replicator Mini Compact, Replicator Desktop i Replicator Z18. Jest to piąta generacja drukarek MakerBot, która potrafi tworzyć o 11% większe projekty, w stosunku do MakerBot Replicator 2. Każdy z modeli posiada na pokładzie wbudowanego Linuksa, najpewniej jest to dystrybucja Ångström. Dodatkowo aplikacje do obsługi drukarek są dostępne na systemy Windows, Linux i OS X.

MakerBot Replicator Mini

Jest to najtańszy model w nowej ofercie, dostępny w cenie 1 375 dolarów. Potrafi drukować obiekty do maksymalnego rozmiaru: 125 x 100 x 100 milimetrów. Jest ona przeznaczona głównie dla osób początkujących, szkół i rozrywki

MakerBot Replicator Desktop

To model dostępny w cenie 2 899 dolarów i potrafi drukować przedmioty do maksymalnego rozmiaru 252 x 199 x 150 mm. Posiada 3.5 calowy kolory wyświetlacz LCD oraz dokładność druku wynoszącą 100 mikronów. Jest przeznaczona dla profesjonalistów.

MakerBot Replicator Z18

To najwyższy i najdroższy z modeli – kosztuje 6 499 dolarów. Posiada także największą przestrzeń do druku: 457 x 305 x 305 milimetrów, oraz 3.5 calowy kolory wyświetlacz LCD i dokładność druku wynoszącą 100 mikronów. Replicator Z18 jest przeznaczony dla profesjonalistów.

Pierwszy model można już zamawiać, natomiast dwie ostatnie drukarki będą dostępne w sprzedaży na wiosnę.

  • Ollbi

    Jeszcze troszkę, a niedługo będą te drukarki dostępne w naprawdę niskich cenach. Już teraz można się złożyć z grupą znajomych i sobie umożliwić drukowanie lub nawet jakiś biznes :-D

    • Cyryl

      Kupić to pół sukcesu. Potem umieć z niej korzystać i tworzyć samemu projekty to już inna sprawa ;)