Malina – Pierwsze wydanie alfa Amaroka 2.0

Malina – Pierwsze wydanie alfa Amaroka 2.0

przez -
4 493
Amarok

Właśnie wydano pierwszą alfę znakomitego odtwarzacza muzycznego – Amarok 2. Funkcje dostępne w tym wydaniu, nakreślają przyszły zestaw funkcji, podczas robienia pierwszego kroku w podróży z Amarokiem 2.x. Niektóre z ważniejszych atutów nowej alfy to:

  • Nowy fascynujący wygląd: Z użyciem grafiki wektorowej, szata graficzna wygląda lepiej niż kiedykolwiek, a niezależność od schematu kolorów gwarantuje, że Amarok będzie wyglądać wspaniale bez względu na wszystko inne.
  • Innowacyjny interfejs użytkownika: Nie przegap kilku nowości w interfejsie, jak Widok Kontekstowy oparty na Plazmie, nowa lista odtwarzania, doskonale wykorzystująca przestrzeń, oraz zdumiewający PopUp Dropper! Nowy Widok Kontekstowy pozwala na pokazywanie wszystkich informacji, na których Ci zależy. Spodziewamy się dostarczenia wielu Plasmoidów przez społeczność, w pierwszych kilku miesiącach po wydaniu Amaroka 2. PopUp Dropper pozwala Ci robić różne rzeczy z plikami, przez proste przeciąganie ich do Widoku Kontekstowego i upuszczanie na odpowiednim miejscu. Dodawanie piosenek do listy odtwarzania, kopiowanie ich do lokalnej kolekcji, przesyłanie do Twojego przenośnego odtwarzacza oraz edytowanie tagów, to tylko kilka z operacji, które oferuje Ci PopUp Dropper.
  • Wszechmocny framework usług internetowych: Łatwo dołącz internetowe repozytoria muzyczne oraz usługi sieciowe do swoich muzycznych doświadczeń. Z internetowymi źródłami, takimi jak Magnatune, Last.fm, Jamendo, Ampache i MP3Tunes będziesz zaopatrywany w muzykę przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.
  • Potężne skrypty: Nowy interfejs skryptowy jest w całości bazowany na technologii Qt. API są projektowane na nowo, więc autorzy skryptów są proszeni o wstrzymanie się z przenoszeniem ich na nową platformę, przynajmniej do wydania wersji beta.
  • Dynamiczne i nowe, ukierunkowane listy odtwarzania: Pozwól Amarokowi wybrać muzykę dla Ciebie. W tej alfie zobaczysz fundamenty nowych ukierunkowywanych list odtwarzania, które w przyszłości pozwolą Ci na ustawienie dynamicznych list odtwarzania na każdą okazję.
  • Obsługa urządzeń przenośnych: Ciężko pracujemy, aby upewnić się, że łatwo i przyjemnie dotrzesz do swojej muzyki na urządzeniach przenośnych dzięki Amarokowi, oraz dołączysz ją do swojej lokalnej kolekcji.
  • Wersje dla różnych systemów operacyjnych: Ta alfa stawia fundament pod przyszłe wydania dla wszystkich głównych systemów. Kolejne wydania uwzględnią wersje dla Linuksa, Windowsa oraz MacOS.

Nie czekaj dłużej! Złap swoją kopię Amarok Alfa 1 i pomóż nam ją dopracować, aby była najlepszym wydaniem do tej pory! Każda pomoc będzie dla nas bardzo cenna: od patchy i poprawek, przez testowanie i zgłaszanie błędów, do pisania dokumentacji, tłumaczenia i promocji. Och, grafików też bardzo zapraszamy! Sprawdź naszą stronę zadań, lub wpadnij na kanał #amarok w sieci Freenode.

Zdajcie sobie sprawę, proszę, że jest to oprogramowanie w fazie alfa. Powinniście się spodziewać błędów i niedokończonych funkcjonalności. Wszystkie z funkcji wymienionych powyżej, wciąż potrzebują dopracowania.

Źródło: amarok.kde.org.