Mandriva Install Fest 2008.1 Spring

Mandriva Install Fest 2008.1 Spring

przez -
18 580
Mandriva

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić Cię na kolejną edycję spotkania Worldwide Mandriva Install Party, która odbędzie się w Polsce. Na spotkaniu pod tytułem Worldwide Mandriva Linux 2008.1 Spring Install Fest nie tylko dowiesz się jak instalować darmowy i łatwy w obsłudze system operacyjny, ale też nabędziesz kilku przydatnych dla nowicjuszy umiejętności związanych z jego konfiguracją.

Dowiesz się także dlaczego Mandriva jest bardzo przyjazna użytkownikowi – zwłaszcza temu początkującemu. Pokaz odbędzie się na premierowym wydaniu systemu, w wersji 2008.1 Spring. Spotkanie odbędzie się 14 czerwca w XXXIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM im. Armii Krajowej w Łodzi o godzinie 14:30. Więcej informacji na stronie z programem spotkania.


Wyświetl większą mapę
Co to jest takiego Worldwide Mandriva Install Party?
Jest to spotkanie, na które zapraszamy wszystkich chętnych choć trochę zgłębić swoją wiedzę na temat Mandriva Linux. Spotkanie adresowane jest do osób początkujących, dlatego żaden z tematów nie będzie wyrafinowanym technicznym bełkotem. Szczególnie mile widziane będą pytania. Spotkanie będzie miało charakter panelu dyskusyjnego, którego tematami będą przygotowane przez nas referaty związane z prezentowanym systemem. Rozpoczniemy instalacją Mandrivy 2008 i poprzez kilka lekkich wprowadzeń w jej świat, pokażemy dlaczego warto zwrócić uwagę właśnie na tą dystrybucję.

Co to jest takiego Worldwide Mandriva Install Fest?
Jest to kolejna edycja spotkania Mandriva Install Party, która organizowane jest na całym świecie. Install Fest, czyli w wolnym tłumaczeniu “festiwal instalacji” to wydarzenie zazwyczaj sponsorowane przez konkretną grupę środowisk wolnego oprogramowania i open source. Impreza zrzesza dziesiątki programistów i użytkowników danego oprogramowania (najczęściej systemu operacyjnego Linux). Głównym punktem wydarzenia jest instalacja dystrybucji na swoim komputerze przy pomocy specjalistów. Zespół Mandriva pragnie nadzorować tegoroczny Install Fest w wielu krajach z całego świata, w tym w Polsce.

Program spotkania
Spotkanie będzie miało charakter panelu dyskusyjnego, którego tematami będą przygotowane przez nas referaty związane z prezentowanym systemem. Rozpoczniemy instalacją Mandrivy 2008.1 Spring i poprzez kilka lekkich wprowadzeń w jej świat, pokażemy dlaczego warto zwrócić uwagę właśnie na tą dystrybucję. Całą zabawę zaczynamy od godziny 14:30.

Godzina Temat Prelegent
14:30 Wstęp
14:35 Co to jest Mandriva? Adam Mirowski
15:00 Co nowego w Mandrivie 2008.1 Spring? Adam Mirowski
15:20 Wspólna instalacja systemu Mandriva Linux 2008.1 Spring
16:00 Przerwa
16:10 Mandriva jako domowy serwer WWW Kamil Porembiński
16:40 Jak zbudować prosty “Łapacz Piorunów” pod Mandrivą? Kamil Porembiński
17:00 Projekcja filmu Big Buck Bunny
17:15 Panel Dyskusyjny – Zakończenie

Spotykamy się aby wspólnie porozmawiać i poznać bardzo ciekawą darmową dystrybucję systemu operacyjnego. Nie zamierzamy wprowadzać konkretnych ram czasowych wykładów. W związku z tym pytania, z którymi chętnie się zmierzymy zadawać będzie można swobodnie w ciągu spotkania.

Podczas trwania całego spotkania będzie można nagrać sobie na miejscu system Mandriva 2008.1 Spring. W zależności od wersji prosimy przygotować odpowiednią ilość nośników

 • Mandriva One 2008.1 Spring KDE – 1 CD
 • Mandriva One 2008.1 Spring GNOME – 1 CD
 • Mandriva Free 2008.1 Spring (32bit) – 3 CD
 • Mandriva Free 2008.1 Spring (32bit) – 1 DVD
 • Mandriva Free 2008.1 Spring (64bit) – 1 DVD

Podczas trwania całego spotkania będzie można uzyskać darmowe certyfikaty od CAcert.org. Jedyne co musisz zrobić to zarejestrować się na stronie CAcert.org, wypełnić formularz oraz przynieść na spotkanie dwa dowody tożsamości.

Własny sprzęt
Podczas spotkania postaramy się udostępnić kilka stanowisk przy komputerach. Spotkanie jest spotkaniem typu BYOL (Bring Your Own Laptop – Przynieś swojego własnego laptopa). Każdy z uczestników może przynieść własny laptop lub komputer, na którym będzie mógł wraz z nami zainstalować nowy system Mandriva Linux 2008.1. W razie problemów z transportem prosimy o kontakt – być może uda nam się jakoś pomóc).

Wstęp wolny! Prosimy się wcześniej zarejestrować na spotkanie. Więcej informacji na stronie spotkania pod adresem http://konferencje.thecamels.org/mip2008.1.

Zapraszamy serdecznie!

 • Dostałem już materiały na spotkanie. Jak ktoś ciekawy to zdjęcia są pod adresem: http://paszczak000.jogger.pl/2008/06/02/przygotow

  Zapraszam serdecznie ;-)

 • Smash

  Ja nie wiem czemu cały rok się mało co dzieje w Łodzi a jak już to w czerwcu, kiedy trzeba oddać 100 projektów i zaliczyć 1000 egzaminów ;]

 • Mało się dzieje? No chyba Cię kopnę :] Kurde… zresztą ja prawie samo to wszystko robię… No ile można? ;]

 • opi

  Może się wybiorę? Pooglądać raczej, bo niedebianopoochodne (oprócz Slacka;) mnie nie kręcą.

 • A wybieraj się :) Pewnie będzie śmiesznie :P

 • adsenior

  Moim systemem jest M-2007 /+Profesjonal/, zainteresowany jestem nagraniem M-2008 na DVD.

  Interesuje mnie również instalacja programów w inny sposób niż RPM. Ponieważ, jestem seniorem, mam nadzieję, że dowiem się rzeczy o systemie w sposób przystępny dla Dziadków. PS. czy będzie można uzyskać

  bibliotekę:libQtDBus.SO.4?

  Z poważaniem

  Ad Senior

 • Biblioteka ta jest w paczce: QtDBus lub podobnej. A ta Mandriva ma być 32 czy 64 bit?

 • adsenior

  Panie Kamilu Mandriva 64 bit, Tak jak kiedyś "cudowałem"

  ze Skype, ale udało mi się, tak nie mogę sobie poradzić z w/w biblioteką. Czy mogę przynieść na spotkanie tylko

  kieszeń z dyskiem? oczywiście DVD, na nową Mandrivę zabiorę. Tak jak napisałem wcześniej, czekam z nieciertpliwością na to spotkanie, być może nauczę się wreszcie instalować programy spakowane. Oczywiście teoretycznie wszystko jest jasne, odpowiednie komendy mam spisane, ale jak przychodzi praktyka, to "klops"

  Z wyrazami szacunku

  Andrzej Dabek Ad Senior

 • Błagam…. Tylko nie Panie Kamilu. Po prostu Kamil.

  Nie ma problemu :) Możesz przyjść z dyskiem :)

 • adsenior

  Wybaczy Pan, ale jestem człowiekiem saterj daty, w kulturze polskiej jest nie do pomyslenia by do innej nieznanej osoby zwracać się per ty. Wielokrotnie, na różnych forach, pisałem, iz takie zachowanie jest do przyjecia na forach małolatów, wpadajacych w zachwyt

  na widok nowego kolczyka idola. A tak dodatkowo mam skończone 62 lata.

  Z poważaniem

  Andrzej Dąbek

 • adsenior

  Ponieważ takie nie przestrzeganie norm kultury, wyprowadziło mnie z równowagi, popełniłem kilka błędów w poprzednim wpisie, za co serdecznie przepraszam.

  Andrzej Dąbek

 • Robert

  adsenior skąd Ty się wziąłeś? Nam wszystkim wisi ile masz lat i kim jesteś. Tutaj każdy bez względu na wiek, pochodzenie, status społeczny zwraca się do siebie per Ty. Jak się nie podoba to Twój problem :|

  Dobrze, że na tym świecie są jeszcze normalni ludzie, którzy potrafią korzystać z imion, bo widzę "stare pokolenie" zapomniało po co nam imiona i wywyższa się formami pan, pani, panie magistrze.

  Dobrze, że nie jestem taki jak Wy. A tak dodatkowo mam skończone 57 lat i doktorat. Czy to coś zmienia? Nie.

  adsenior jak nie umiesz dostosować się do zasad panujących w Internecie, to nie korzystaj z niego. Sprawdzaj pogodę i siedź cicho. Żenada.

 • @adsenior, a ja nie wierzę w to ile masz lat, i w sumie mnie to nie interesuje, czy jesteś starej czy nowej daty :]

  Trzeba się rozwijać, a nie zatrzymać się w miejscu ;-) A forma komunikacji per Ty łamie sztuczne bariery, prościej jest porozmawiać, pogadać, wytłumaczyć, nie czuje się skrępowania, każdy jest na tym samym poziomie :)

  Musisz się nauczyć, że tak tu jest i będzie. Jesteśmy dla siebie znajomymi by było prościej coś tworzyć i tyle ;-)

  Przełam się, a nie łam się :) W urzędach możesz mówić sobie Pan, Pani – ale nie tu :P

  Jeśli chodzi o Mandrivę 64 bitową to też miałem problem z Skypem. Nie wiem czy w ogóle wydano Skype dla 64 bitów.

 • Aggie

  kochani, nie sprzeczajcie sie opierdole ;D

  ale fakt faktem, po imieniu jest swobodniej i bardziej na luzie.

 • adsenior

  Jeżeli ktoś nie chce być człowiekem kulturalnym, to jego sprawa, ale proszę nie wymagać od innych takiej samej mało grzecznej maniery. Wielokrotnie twierdziłem i twierdzę, iż ten zanik kultury został spowodowany bezstresową szkoła i zapatrzeniem w guru głoszącego hasło: RÓBTA CO CHCETA. Na tym kończę, do zobaczenia w sobotę. Zdania nie zmienię do obcego nieznajomego człowieka będę się zwracał Pan/Pani, luz jest dobry w piaskownicy lub w grupie rówieśniczej młodych ludzi.

  Pozdrawiam

  Andrzej Dabek

 • adsenior

  Szanowny Panie Robercie, czyli mozna być wybiórczo kulturalny, na ulicy do nieznajomych zwraca się Pan używając formy Pan/Pani, natomiast na forach internetowych jako "luzer" per ty? No ale to Pana wybór.

  Czy stopień kultury zależny jest od wykształcenia?

  – śmiem watpić.

  Z wyrazami poważania

  Andrzej Dąbek

  ps. już w tej materii nie bedę wdawał się w dysputy.

 • Kerion

  adsenior jesteś żałosny :D Zwracasz się do kogoś w Internecie per Pan/Pani – a nawet nie znasz jego płci, wieku… czegokolwiek :D To jest Internet.

  Dla mnie jesteś adsenior – zwykły użytkownik tego portalu. Tyle. Nie widzę Cię, nie wiem czy jesteś facetem, pedofilem, masz 68 lat a może jesteś pryszczatym gimnazjalistą co się wygłupia udając jakiegoś staruszka. Lepiej zwróć do sklepu swoją Neostradę i nie pisz takich pierdół :P

 • adsenior

  Bez komentarza.