Mandriva Linux 2008 na komputerach firmy Aquarius

Mandriva Linux 2008 na komputerach firmy Aquarius

przez -
0 347
Mandriva

Firmy Aquarius i Mandriva ogłosiły o zawarciu strategicznej współpracy. Aquarius jest pierwszym rosyjskim przedsiębiorstwem, założonym w 1989 roku, które zaczęło produkować w Rosji komputery. Obecnie firma dostarcza sprzęt komputerowy do rosyjskich korporacji, jak i do administracji państwowej. Aquarius produkuje komputery stacjonarne, laptopy, stacje graficzne,serwery, monitory, systemy ochrony danych, prowadzi również kompleksowe usługi intergracyjno-serwisowe.

Zgodnie z porozumieniem Aquarius będzie produkować komputery z preinstalowanym systemem operacyjnym Mandriva Linux 2008 Free specjalnie dopracowanym przez Mandrivę. W umowie postanowiono, że rosyjska firma zainstaluje system Mandriva Linux 2008 Free na 100 tys. komputerów. Klienci, którzy kupią komputery z zainstalowaną bezpłatną wersją Mandrivy otrzymają dodatkowo pakiet programów przeznaczonych do pracy biurowej. Opcjonalnie klienci mogą kupić pudełkową wersję systemu Mandriva Linux 2008 Power Pack, w którą wchodzi dodatkowo komercyjne oprogramowanie i wsparcie techniczne Mandrivy.

W wyniku przeprowadzonych testów na produktach rosyjskiej firmy, Aquarius i Mandriva gwarantują prawidłową pracę wszystkich komponentów komputerów z systemem Mandriva Linux. Z Linuksem będą dostępne następujące modele laptopów: Aquarius Cmp NS502, Aquarius Cmp NE505 i komputerów stacjonarnych: Aquarius Std, Aquarius Pro i Aquarius Elt.

Podobne artykuły

Mozilla Firefox 23

przez -
0 106
PHP

przez -
0 142