Mandriva Linux 2009.1 RC2

Mandriva Linux 2009.1 RC2

przez -
2 254
Mandriva

Anne Nicolas poinformowała o wydaniu systemu Mandriva Linux 2009.1 RC2. Wydanie to działa pod kontrolą jądra 2.6.29. W systemie znajdziemy serwer graficzny X.Org Server 1.6 oraz najnowsze sterowniki do kart graficznych ATI, Intela oraz openChrome. W systemie znajdziemy takie środowiska graficzne jak KDE 4.2.2, GNOME 2.26 oraz Xfce 4.6 . W tym wydaniu odświeżono tematy graficzne systemu. Dostępny jest również LXDE (Lightweight X11 Desktop Environment).

Pakiet biurowy OpenOffice.Org znajduje się w wersji 3.0.1. Zaktualizowano również Qt Creator oraz msec. Poprawiono w nim wiele błędów. Więcej informacji na stronie wiki.mandriva.com.

  • Osobiście coraz bardziej podobają mi się zmiany w systemie (chodzi o zmiany jego części). Nowe KDE jest świetne, z aktualizacji na aktualizacje jest coraz lepiej :) Bardzo cenię sobie Cookera (można to nazwać repozytorium testowym), bo aktualizuję z dnia na dzień i nie mam problemów :D To jest dystrybucja którą bym każdemu polecił :D

  • Elmisiek

    Zgadzam się używam Mandrivy 2009.0 lecz nie byłem zadowolony z powodu drukarki (nie działającej) i ociężałości systemu i przesiadłem się na Ubuntu.

    Ale teraz zainstalowałem wersję Mandrivy 2009.1 w fazie RC2 i przyznam że zmiany są niesamowite środowisko działa wiele szybciej (responsywność) i nie mam kłopotów z jakimikolwiek urządzeniami peryferyjnymi (drukarka).

    Jestem pewny że powrócę do Mandrivy 2009.1 Spring :) z czego jestem bardzo zadowolony – konfiguratory.