Mandriva Linux 2011 RC2

Mandriva Linux 2011 RC2

przez -
5 552
Mandriva

Dzień później niż oczekiwano, Viacheslav Kaloshin ogłosił wydanie systemu Mandriva Linux 2011 RC2. Jak zwykle w wydaniu typu Release Candidate, programiści skupili się na eliminacji błędów. A usunięto ich ponad 300 oraz poprawiono stabilność i wydajność systemu. System działa pod kontrolą jądra 2.6.38. Nadchodzące wydanie systemu to również nowe kursory, schematy graficzne i tapety.

Do systemu dodano również domyślnie zainstalowane VirtualBox guest additions, dzięki czemu instalując go w oprogramowaniu VirtualBox mamy lepsze wsparcie dla wirtualizacji.

Nadchodzące wydanie Mandrivy to również lepsze wsparcie dla kart sieciowych Atheros i Intel oraz modemów USB 3G USB. Zaktualizowano również sterowniki dla kart ATI oraz NVIDIA.

Stabilne wydanie powinno pojawić się 29 sierpnia. Zespół programistów również pracuje nad wersją Term Support (LTS), która powinna pojawić się pod koniec tego roku. Ostatnie stabilne wydanie Mandrivy pojawiło się w grudniu 2010 roku i oznaczone było numerem 2010.2.

 • Greg

  I jak zwyjkle na pierwszym miesjsiu poprawki związane z tapetami. Mandriva nic się nie zmieniła przez te lata :/

 • Tygrysek

  Ja używam tej dystrybucji od lat (będzie już pewnie z 10) i uważam, że z każdym wydaniem staje się coraz lepsza. Oczywiście tapety, tematy i kursory się zmieniają, co też jest fajne :).

  • Tomas

   Jak zaczynam patrzeć na jej rozwój to zaczynam się zastanawiać nad powrotem do Mandrivy.

   Boję się tylko o to czy obsłuży sprzęt tak dobrze jak Ubuntu.

  • Tygrysek

   Ze sprzętem w Mandrivie nigdy nie miałem problemu, ale pewnie jest tak, że zależy od szczęścia bo czyta się na forach o tym, że ludzie mają problemy ze sprzętem i w Ubuntu jak i w Mandrivie. Mandriwy używam wiele lat, od dłuższego czasu robię aktualizacje do nowszych wersji przez sieć i nigdy nie miałem z tym większych problemów, a mój kolega narzekał na Ubuntu, że ma problem z uaktualnieniem do nowszej wersji. Nie wiem co Ci nie pasuje w Mandrivie, jak patrzę na Ubuntu to nie widzę w nic co skłaniało by mnie do przesiadki z Mandrivy. Czasami patrząc na poczynania kolegi, Mandriva wydaje mi się prostsza, no ale to może być efekt tego, że używam jej już długi czas, albo tego, że ma doskonały panel sterowania, gdzie wszystko co potrzebne można znaleźć w jednym miejscu, podzielone na logiczne części :).

 • Pingback: Nazwa kodowa Mandriva 2011 brzmi … | OSWorld.pl()