Mandriva Linux 2011 TP

Mandriva Linux 2011 TP

przez -
10 1670
Mandriva

Eugeni Dodonov ogłosił wydanie systemu Mandriva Linux 2011 TP. Jest to wersja alfa, prezentująca nowości jakie pojawią się w stabilnym wydaniu tej dystrybucji. System ten wydawany jest w postaci jednej płyty LiveDVD wraz z możliwością instalacji na dysku twardym. Wydanie to zawiera sporo ciekawych aktualizacji i najnowszych wersji wielu aplikacji.

System ten działa pod kontrolą jądra 2.6.37 oraz serwera graficznego X.Org Server 1.9. Domyślnym środowiskiem graficznym jest KDE 4.6.0. Ciekawą zmianą jest wprowadzenie do obsługi pakietów RPM 5. Pojawiło się wsparcie dla NetworkManagera.

W systemie znajdziemy ponad to przeglądarkę Mozilla Firefox 4b10 oraz Clementine 0.6. Pojawiła się również implementacja systemd.

Szczegółowa lista zmian znajduje się na stronie blog.mandriva.com.

Podobne artykuły

TP link M7200

przez -
1 325

przez -
0 540

10 Komentarze

  1. A tyle było płaczu i fochów ze strony społeczności. Mageia się powoli buduje, wolałbym jednak jeden projekt. Póki co pozostaję przy Mandrivie. No i systemd implementują ;)

  2. No właśnie, przywidywali już koniec Mandrivy a mimo to jak widać ma się dobrze. Zaskakuje mnie pozytywnie również dobór oprogramowania – Clementine zamiast stosowania Amaroka to raczej dobry wybór ;-)

  3. Zgodzę się, wcześniejszy interfejs Amaroka był zdecydowanie lepszy, w odtwarzaczach do muzyki chodzi o to, żeby było jak najwięcej widać, dlatego u mnie rządzi mpd+ncmpcpp. Clementine to też dobra opcja, na pewno lepsza niż nowy Amarok.

  4. Nowy Amarok faktycznie nie jest zbyt dobry, krok w tył jeżeli chodzi o interfejs i za dużo waży, zdecydowanie. U mnie króluje mpd+ncmpcpp, za prostotę i funkcjonalność, bo o to chodzi w odtwarzaczach do muzyki :)

  5. Zainstalowałem system na maszynie wirtualnej, żeby zobaczyć. Nic ciekawego. Jedynie co jak zawsze mi się w tym systemie podoba to ich Centrum Sterowania Mandirvą. Zarządzanie całym systemem w jednym miejscu.

  6. No fakt – Centrum Sterowania Mandrivą to bardzo mocna strona. Ubuntu pod tym względem ssie :P

    Na plus jest jeszcze (ale to w wersji One) bardzo dobra detekcja sprzętu.

  7. Która dystrybucja szybciej działa? Sabayon czy ta Mandrivia. Bo obie mają KDE 4.6 i jądro 2.6.37. Zastanawiam się którą pobrać.

  8. Podejrzewam, że Sabayon jeżeli chodzi o szybkość. Jeżeli zależy Ci na łatwości konfiguracji to Mandriva. Pragnę tylko zauważyć, że wersja w newsie to technolgy preview czyli wersja alpha.

Odpowiedz