Mandriva może zostać zamknięta

Mandriva może zostać zamknięta

przez -
14 1199
Mandriva

Według jednego z postów na forum Mandrivy, Raphaël Jadot, jako jeden z głównych współpracowników firmy stwierdził, że firma Mandriva znowu ma problemy. Okazuje się, że chodzi o kwestie finansowe, które niejeden raz już się przewinęły w jej historii, o czym dobrze pamiętają użytkownicy Mandrake Linux. Otóż jeden z drobnych akcjonariuszy (Linlux) odmawia wniesienia kapitału, wymaganego do działania Mandriva, mimo tego, że rosyjski inwestor zadeklarował się do tego.

Jeżeli do 16 stycznia tego roku nic się nie zmieni, to możemy ujrzeć rychły koniec firmy, która zapoczątkowała Linuksa na komputerach biurkowych. Cała sprawa jest o tyle nieciekawa, że konwersacja, jaka została wykonana przez M. Dominique Loucougain i Wolfgang Bornath, potwierdza wcześniejsze doniesienia. Główny inwestor – Occam, który teraz jest znany, jako LinPlus blokuje bez powodu procedurę, która zadecyduje o ciągłości przedsiębiorstwa lub jego upadłości.

Powyższy scenariusz jasno pokazuje, dlaczego powstał projekt Mageia.

14 Komentarze

  1. Osobiście zawsze wolałem opensuse czy dawniej suse aniżeli mandrake jednakże szkoda by było gdyby to distro znikło z rynku. Ogolnie kiedyś lepiej sobie radzili, niesty moim zdaniem zła organizacja firmy i kilka nie do konca przemyślanych ruchów uderzających w distro spowodowało że po mału mandrake, przepraszam mandriva spada w dół…

  2. można powiedzieć, że zaczynałem od tego distra, było super-dopracowane, wszystko-mające, w czasach gdy inne distra dawały się mocno we znaki niedopracowaniem (2006-7 rok), przesiadłem się na Fedorę po drodze zahaczając o wiele innych distr, Fedora dała mi to co dawała Mandriva a czego nie odnajdę w Ubuntu itp: stabilność, szybkość, bezpieczeństwo, łatwą konfigurację i pewność działania. Fedora faktycznie jak dla mnie jest godną następczynią Mandrivy na moim komputerze, ale szkoda mi Mandrivy bo była ona naprawdę solidnym distro.

    • Ja zaczynałem od Red Hat 7.1. Chwilę potem był jakiś Mandrake. System praktycznie idealny jak na tamte czasy. Ładnie wyglądający, prosty w obsłudze. Wolałem go nawet od Auroxa.

Odpowiedz