Mandriva z dumą prezentuje swój najnowszy produkt: Mandriva Linux 2007

Mandriva z dumą prezentuje swój najnowszy produkt: Mandriva Linux 2007

przez -
0 506
Mandriva

Mandriva z dumą prezentuje swój najnowszy produkt: Mandrivę Linux 2007. Jest to nowa wersja systemu, zaprojektowana w taki sposób, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania użytkowników: od początkujących po
zaawansowanych.

Nowe możliwości

Dodatkowo, została wprowadzona nowa kompozycja puplitu nazwana Ia Ora (“cześć” w języku francuskim polinezyjskim). Zmienia ona wszystko: od obramowania okien, po formanty i ikony. Poświęciliśmy jej szczególną
uwagę, czyniąc ją prostszą, lżejszą i bardziej przejrzystą, z nową kolorystyką (każdy produkt ma swój własny kolor) i efektem “zamrożenia” dla obramowania okien. Opinie użytkowników na temat nowej kompozycji są bardzo pozytywne.

Mandriva stworzyła także Invictus Firewall, nadmiarowy klaster zapór ogniowych, o wysokiej dostępności. Kilka urządzeń pełniących rolę zapory ogniowej, może zostać tak skonfigurowane, aby w przypadku awarii lub serwisowania, użytkownicy mogli bez przeszkód pracować dalej. Ten element jest dostępny w Mandrivie Linux Powerpack+ 2007.

Poza funkcjami, które zapewniły sukces wersji 2006, Mandriva Linux 2007 zawiera najnowsze rozwiązania z zakresu aplikacji biurowych, internetowych, multimedialnych oraz nowe technologie wirtualizacji oraz pulpit 3D. Mandriva Linux 2007 to nie tylko najbardziej zaawansowany linuksowy system, ale także najnowsze oprogramowanie.

Teraz możesz:

 • Oglądać swoje ulubione filmy legalnie, dzięki LinDVD – pierwszy, w pełni zintegrowany odtwarzacz DVD
  zaprojektowany dla Linuksa;
 • Grać w gry wideo dzięki TransGaming’s Cedega (cena detaliczna: 79 PLN) – zaprojektowanemu specjalnie, aby uruchamiać pod Linuksem gry napisane dla Microsoft Windows®;
 • Odkryć czym jest FlatOut™ (cena detaliczna: 140 PLN) – sławna gra wyścigowa;
 • Korzystać z 6-miesięcznej ochrony anty-wirusowej zapewnianej przez Kaspersky (cena detaliczna: ok. 170 PLN);
 • Korzystać z BitDefender’a (cena detaliczna: ok 170 PLN) aby zabezpieczyć i zarządzać tym, co jest dla ciebie najcenniejsze: informacjami;
 • Uruchomić i zarządzać każdą wirtualną maszyną z VMware Player – jest to zintegrowane narzędzie do wirtualizacji systemów operacyjnych.

Różne wersje dla różnych potrzeb!

Jak zwykle, Mandriva Linux 2007 jest dostępny w 3 wersjach: Discovery (dla początkujących użytkowników Linuksa, dostępny tylko w sieci Partnerów OEM), Powerpack GOLD i PRO (dla zaawansowanych) oraz Powerpack+ (do małych biur i domu).

Zaktualizowana, oparta na Mandrivie Linux 2007, wersja Mandrivy One będzie dostępna jako osobny produkt do pobrania ze Strefy Mandrivy. Wystarczy, że włożysz płytę z Mandrivą One do swojego CD-ROMu, aby uruchomić system i mieć dostęp do wszystkich aplikacji biurowych, internetowych i multimedialnych, bez potrzeby instalacji czegokolwiek. Później, jeżeli będziesz chciał, wystarczy kilka kliknięć, aby zainstalować Mandrivę One na dysku, razem ze wszystkimi plikami utworzonymi podczas korzystania z trybu Live. Po zainstalowaniu, Mandriva One może być używana, aktualizowana, rozwijana i zarządzana jak każda inna kopia Mandrivy Linux 2007.

Mandriva Linux 2007 zawiera także najnowsze wersje kluczowych produktów open source, takich jak:

 • jądro 2.6.17
 • GCC 4.1
 • GNOME 2.16
 • KDE 3.5.4
 • glibc 2.4
 • Xen 3.0
 • Mozilla Firefox 1.5.0.7
 • OpenOffice.org 2.0.3

Opinie

Jesteśmy bardzo szczęsliwi mogąc znowu współpracować z Mandrivą, szczególnie, że dostrzegamy w tym odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie. Mandriva udowodniła, że jest wiodącym dostawcą Linuksa, z globalnymi
kanałami dystrybucji, które sprawiają, że jej produkty są dostępne w ponad 140 krajach. Ta współpraca nie tylko rozwija ofertę TransGaming dla nowych terytoriów, ale także znacznie wyróżnia system Mandriva Linux spośród innych systemów Linuksowych.
“, powiedział Vikas Gupta, dyrektor TransGaming.

Jesteśmy mile zaskoczeni podejściem Mandrivy do oferowania nowych możliwości rozrywkowych i  multimedialnych w ich nowej dystrybucji. LinDVD InterVideo jest oprogramowaniem, które zawiera wszystko, czego można by oczekiwać od zwykłych odtwarzaczy DVD oraz pewne dodatkowe i bardzo przydatne funkcje.“, powiedział Andreas Pestke, dyrektor działu sprzedaży InterVideo.

W Mandrivie Linux 2007 zdecydowaliśmy wrócić do korzeni, które zapewniły sukces Mandrivie: integracja z najnowszą technologią, połączona ze stablnym, spójnym i łatwym w użyciu systemem, w duchu open source.“, powiedział Florent “Warly” Villard, menedżer produktu.

Źródło: mandriva.pl.