Maxi Mini Golf 1.03

Maxi Mini Golf 1.03

przez -
15 1054
Maxi Mini Golf

Ukazała się wersja 1.03 komercyjnej gry Maxi Mini Golf dostępnej również dla GNU/Linuksa. Jej autorem jest Dariusz Dawidowski, który pisuje amatorsko gry. Posiada on  na swoim koncie takie, gry, jak: Ice Land(pierwsza komercyjna gra) oraz Jammer The Gardener. Dwa lata temu uczestniczył w projekcie Apricot/Yo Frankie w instytucie Blendera. Miał okazję również rozwijać silnik Crystal Space. Aktualnie portale społecznościowe mają grupy o tejże grze: My Space, Facebook, Twitter.

Sama gra z założenia ma być komercyjna, ale programista, który ją tworzy wykorzystuje do tego celu różne narzędzia Open Source. Na początek warto wspomnieć o silniku gry, którym to jest Panda 3D. Jest też nazywany frameworkiem do renderingu 3D oraz tworzenia gier i programów, z wykorzystaniem Pythona i C++. Co najciekawsze jest to projekt Open Source i dopuszcza wykorzystanie komercyjne, dzięki swojej liberalnej licencji.

Drugim projektem jest biblioteka fizyczna Bullet. Jest to wielowątkowy trójwymiarowy detektor kolizyjny, a jednocześnie silnik fizyczny do gier i efektów wizualnych w filmach. Jej główny autor Erwin Counmans jest zatrudniony dla Sony Computer Entertainment. Projekt jest dostępny na licencji zlib.

Reszta programów wykorzystanych przy projekcie to Blender, GIMP oraz język programowania Python.

Dema gry można pobrać z serwisu filefront.com.

Grę kupić można naciskając przycisk w menu “Buy Full version”. Otwiera się wtedy strona www, gdzie możemy dokonać zakupu za $6.99. Oczywiście można kupować również w polskiej walucie. Aktualnie jest aukcja internetowa, gdzie można zakupić licencję na grę za 10zł.

Podobne artykuły

 • Magda Nowak

  Ładna ta gra! Rozumiem, że trzeba ją kupić? A gdzie i za ile?

 • Dariusz Dawidowski

  W demie na początku jest przycisk "Buy Full version" $6.99 można nacisnąć przycisk na dowolną walutę w tym pln. Trzeba będzie zmodyfikować newsa.

  Jest też na ebayu Link. Czasem promocje na Allegro.

 • Dariusz Dawidowski

  Tamten system płatności przystosowany jest dla amerykańskiego rynku u nas karty kredytowe czy PayPal jeszcze nie są popularne.

  Wystawiłem na allegro z promocyjną ceną na Polskę LINK

 • Magda Nowak

  Może mi chłopak kupi. Nie tak drogo. Demo grywalne. Będą aktualizacje do płatnych wersji? Nowe poziomy?

 • Greg

  Za drogo…

 • Dariusz Dawidowski

  Magda Nowak: Tak, będą nowe wersje ale poprawiające interfejs i prędkość działania. Nowych poziomów nie będzie. Tzn mam to zapisane w planach bo przydały by się ale wolę napisać że nie będzie.

  Greg: Tak, w Polsce raczej nie kupuje się takich gier, większość to Stany tam to normalna cena umowna każdej gry Casual/Indie a u nas jeszcze dochodzi VAT do tych $6.99. Dlatego wystawiłem na Allegro po 10 zł na Polskę.

 • Greg

  Sam to napisałeś tę grę?

 • Dariusz Dawidowski

  Tak. Pracuję już nad następną.

 • Przeredagowałem newsa. Dziękuję Dawidzie za informacje o sobie. I czekam jak najszybciej na nowe wersje gry oraz stronę internetową, abyśmy mogli pisać więcej o takich projektach.

  @Greg

  10zł za grę to dużo dla Ciebie? A jak wychodzą gry po 120 zł i więcej, to jest dobrze?

 • Dariusz Dawidowski

  Dziękuję za przeredagowanie. Myślę, że miał na myśli oryginalną cenę. Każdy rynek rządzi się swoimi prawami i trzeba się do niego dostosować cenowo – u nas za równowartość $6.99+VAT można kupić np Gothic czy Baldur's Gate, z kolei dla Amerykanina to tyle co 7 zł dla nas, mniej niż zapłaci za hamburgera z colą.

 • Dlatego tam się opłaca kupować procesory. Jeżeli taki Athlon II x3 425 jest wyceniany na 60 dolarów, to u nas by to schodziło, jak ciepłe bułeczki za 70 zł :)

 • Gratuluję Dariuszu udanej gry (tak mniemam po komentarzach). Sam jeszcze nie zainstalowałem dema, bo coś filefront.com mi się nie wczytuje.

  Co do ceny, to jest niska. Jak mi się spodoba to chętnie kupię :)

 • Nie lubię gier i mało co gram, ale za wkład jaki w to włożyłeś – szacun!

 • Obserwator

  zaciaglem, zainstalowalem, super… choc nie mam czasu na granie, to pewnie kupie :D

  gratulacje

 • Pablo

  Wcale nie jest droga. Gry na komórkę bywają droższe. Jak ta mi zadziała na N900 to kupię kolejne.