MEN prezentuje Nasz elementarz, część 1, czyli podręcznik dla pierwszoklasisty na licencji...

MEN prezentuje Nasz elementarz, część 1, czyli podręcznik dla pierwszoklasisty na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa

przez -
9 2985
Ministerstwo Edukacji Narodowej

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprezentowało Nasz elementarz, część 1, czyli pierwszą część rządowego, darmowego i otwartego podręcznika do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Elementarz dla pierwszoklasistów będzie przechodził teraz proces weryfikacji treści, a wszystkie zainteresowane osoby mogą zgłaszać swoje uwagi. Nasz Elementarz będzie dostępny na wolnej licencji Creative Commons Uznanie autorstwa.

Autorami podręcznika są ekspertki w zakresie edukacji wczesnoszkolnej, Panie Maria Lorek – główna autorka, i Lidia Wollman, która odpowiada za część poświęconą edukacji przyrodniczej.

Pierwsza część podręcznika, (która ma prawie 50 stron, dostępna jest do pobrania ze stron MEN-u) poza drobnymi wyjątkami w postaci fotografii agencyjnych jest dostępna do swobodnego kopiowania, modyfikowania i dalszej dystrybucji. Podręcznik czeka na recenzje i testy, a jeśli wszystko dobrze pójdzie trafi do szkół już w przyszłym roku.

Podobne artykuły

 • o_O

  +1 dla autora, link w newsie wreszcie okazał się przydatny.

  -1 dla strony MEN do której prowadzi, bo jakiś baran chyba myślał, że poziome menu można ustawić co do pixela, zapominając, że nie każdy używa/ma taką samą czcionkę. Efekt jest taki, że ostatnie elementy się nie zmieściły i wylądowały w kolejnym wierszu. Jak zwykle niekompetencja. Realizator przetargu na tę stronę powinien zapłacić odszkodowanie.

 • o_O

  Bardzo porządny elementarz. Czytelny, bogaty, na prawdę jestem pod wrażeniem.

  Tylko strasznie niepostępowy. Mama jest mamą, tata tatą, a dziewczynka dziewczynką. Do tego wszystkie dzieci są białe, choć przecież minimum połowa powinna mieć inny kolor skóry. Już czuję zbliżający się atak lewactwa-robactwa i doradzanie jak poprawić elementarz i cały świat.

 • mama

  tragedia, chaos, brak podziału na samogłoski i spółgłoski i inne~!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Dobrze, ze moje dziecko już skończyło edukację w I-III ufffffffffffff…….

 • eMcE

  Taaa i 10 krojów użytych w samym tylko logu. Brawo! Z zajęć typografii i liternictwa projektant tego czegoś powinien załapać “gałę”. A to tylko okładka. Wewnątrz jest jeszcze “lepiej”.

 • Innek

  Psy szczekają, karawana jedzie dalej – kurs jest dobry, działać :)

 • Stefan

  Jeśli autorki podręcznika nie są w stanie poprawnie zastosować zaimka “czyj” i już na początku serwują nam pytanie “KOGO portret wisi obok portretu Ani”, to może niech się przerzucą na telemarketing? Wygląd – jak z odpustu. Oczy i głowa bolą. Strona graficzna skrajnie tandetna, odrzuca. Absurdalna kolejność nauki liter, bez porządku i jakiejkolwiek koncepcji. 50 proc. książki to jakieś skrajnie bzdurne zadania na poziomie III grupy w przedszkolu, które nic nie wnoszą – ani wiedzy, ani umiejętności. A to tylko pierwsze wrażenia po pobieżnym przejrzeniu.
  Podręcznik jest dramatyczny, powinien wylądować w koszu. Ale oczywiście pani JKR niezmiernie z siebie zadowolona.