Microsoft dołączył do AllSeen Alliance

Microsoft dołączył do AllSeen Alliance

przez -
7 548
Microsoft

Microsoft dołączył do AllSeen Alliance, inicjatywy stworzonej przez Linux Foundation do promowania internetu przedmiotów. Celem AllSeen Alliance jest stworzenie inteligentnych urządzeń współpracujących ze sobą niezależnie od marki, systemu operacyjnego i innych elementów infrastruktury. Sojusz tworzy obecnie projekt AllJoyn, który ma posłużyć za framework dla produktów, aplikacji i usług, mających się komunikować się na różne sposoby, np. przez Wi-Fi, sieć elektryczną lub Ethernet, niezależnie od producenta i systemu operacyjnego, a nawet bez dostępu do sieci. Oprogramowanie pracuje na popularnych platformach, takich jak Linux, Android i Windows.

Wśród obecnych członków konsorcjum AllSeen Alliance można znaleźć takie firmy, jak: LG, Panasonic, Sharp, Cisco, HTC, Qualcomm i TP-Link. Te firmy pracują nad bardziej uniwersalnym internetem rzeczy, opartym na otwartym projekcie AllJoyn.

 • o_O

  Microsoft umiera.

  • err

   Taa. Tak jak C# i Java :) Tyle, że w jakimś innym wymiarze.
   W prawdziwym świecie wielkie korporacje jak Apple, czy Microsoft mają się bardzo dobrze.

  • o_O

   To chyba w twoim wymiarze…

   Z powolnej i nieudolnej kopii Javy jaką jest C-krzyżyk wycofał się już nawet microsoft.

   Java to zombie, ratowane trochę przez Androida i wdrożenia przez-klepaczy-dla-baranów, więc owszem Java istnieje, ale trudno powiedzieć żeby żyła. Choć ostatnio IE wyprzedził ją w liczbie luk bezpieczeństwa w JRE, więc faktycznie jest lepiej. Ciekawe, że Oracle myśli, czy by Javy nie zabić, bo jak widać uważa ją za kulę u nogi i była potrzebna tylko do próby okradzenia Google w trollowym procesie.

   Apple jest w odwrocie, Android ma 80% rynku, produkty Apple, po chwilowym powiewie świeżości, to dzisiaj znów drogie buble dla frajerów.

   Microsoft rzuca się w konwulsjach, na każdym rynku gnębi go konkurencja. Żyje tylko z obecnego uzależnienia konsumentów i z pieniędzy, które nakradł przez lata. Absolutnie KAŻDY ich nowy ruch to porażka, a uzależnienie od windows i msoffice też szybko topnieje. W większych wdrożeniach muszą rozdawać łapówki na prawo i lewo, żeby nie wypaść na margines.

  • marcinsud

   “Z powolnej i nieudolnej kopii Javy jaką jest C-krzyżyk wycofał się już nawet microsoft.”

   źródło oczywiście masz?