Microsoft Office na Linuksie?

Microsoft Office na Linuksie?

przez -
12 1779
Microsoft

Sieć obiegły ostatnio plotki dotyczące wydania przez Microsoft pakietu Office na Linuksa. Źródłem tej informacji jest jeden z developerów open source w Microsofcie, z którym rozmawiał Michael Larabel (autor bloga Phoronix). Zdradził on trochę informacji podczas niedawno zakończonej konferencji FOSDEM 2013, jednakże owe rewelacje nie są w żadnym razie oficjalnie potwierdzone. Pewne plany natomiast ma Microsoft w kwestii Office na Androida.

Jeśli plotki okażą się prawdą, będzie to przełomowa zmiana w polityce giganta z Redmond. Aktualnie Microsoft Office 2010 na Linuksie możemy uruchamiać jedynie za pomocą Wine.

Podobne artykuły

TP link M7200

przez -
1 378

przez -
0 629

12 Komentarze

  1. Ja bym kupił – czemu nie. Niestety w pracy mam LibreOffice, i choć to nie wina tego pakietu tylko zamkniętego MS, to jednak często xlsx czy pptx, a nawet docx się rozjadą. Ratunkiem są viewerki przez Wine, a to nie jest rozwiązanie. Nie mam nic do LibreOffice, używam go w pracy i w domu, jednak taki MS for Linux pozwoliłby mi chociaż zachować w pracy pełną kompatybilność z dokumentami klientów (w pracy również używam Linuksa).

  2. Dziś testowałem 60-dniowego Office 2013 i wydaje mi się jakiś gorszy od poprzednich – tego bym nie kupił, ale gdyby wydali wersje 2007, mógłbym się skusić, a przynajmniej rozważyłbym zakup. Mam nadzieję, że do tego czasu LibreOffice jeszcze się rozwinie i przede wszystkim format odf zyska większą popularność (wtedy MS Office nie byłby już do niczego potrzebny).

  3. Co za nieszczęście. Microsoft Office na GNU/Linux. Jeśli to prawda, możemy pożegnać się z otwartymi standardami. Świat wolnej informatyki stanie się kolejną fabryką d-o-c-iksów.

    • Najciekawsze jest to jakimi przesłankami się kierowali decydując się na tak dramatyczny krok, o ile andro to silnie rozwijajacy sie rynek mobilny, to jakie zalety widzieli w linuxie ?

Odpowiedz