Microsoft pozwany o naciąganie klientów

Microsoft pozwany o naciąganie klientów

przez -
5 557
Microsoft

Pozew dotyczy sposobu, w jaki Microsoft reklamował komputery gotowe do współpracy z systemem Windows Vista, a Amerykański Sąd Federalny w Waszyngtonie wyraził zgodę uzyskanie statusu pozwu zbiorowego. Postępowanie w tej sprawie zainicjował jeden z klientów, który na komputerze z naklejką „Vista Capable” nie może korzystać z niektórych funkcji Visty.

Pozew dotyczy akcji promocyjnej komputerów sprzedawanych z Windows XP, ale przygotowanych do obsługi Visty. Tak naprawdę komputery z logo „Designed for Windows XP. Vista Capable” nie były w stanie obsłużyć niektórych zaawansowanych funkcji Visty (np. interfejsu Aero), co jest wprowadzaniem konsumentów w błąd. Komputery te wprowadzono do oferty na krótko przed premierą Visty, a producenci sprzętu i Microsoft chcieli podkreślić, że mimo dodanego systemu Windows XP, bez problemu będzie też działać Vista.

Teraz gdy pozew ten uzyskał oficjalny status pozwu zbiorowego do grona poszkodowanych zalicza się nie tylko osobę, która złożyła pozew, ale i całą społeczność klientów, którzy ucierpieli w wyniku działania Microsoftu.

Oficjalne oświadczenie koncernu w tej sprawie zostanie wydane po tym, jak zapoznają się z uzasadnieniem orzeczenia.

5 Komentarze

  1. Hahaha. Niech mają nauczkę za to. Myśleli, że ludzie nadal będą siedzieć cicho, jak potulne baranki. Wyrok niech będzie prawomocny i bez możliwości odwołania się oraz wypłaty odszkodowań w trybie 3 tygodni.

  2. Myślę, że się rozczarujecie. Zwróćcie uwagę na słówko "Capable", które znaczy nawet mniej niż "Supports". Stanie na tym, że user nie musi korzystać z Aero i może używać WV – dokładnie to oznacza "Capable" dla M.

Odpowiedz