Midnight Commander 4.7.0.9

Midnight Commander 4.7.0.9

  przez -
  5 388
  Konsola katalog
  Wydana została kolejna wersja Midnight Commandera – należący do Wolnego Oprogramowania program do zarządzania plikami i katalogami w systemach uniksowych. MC jest wizualną powłoką, dzięki czemu wszystkie operacje można wykonać bez wpisywania poleceń, używając pseudograficznego interfejsu, który pozwala na operowanie na plikach za pomocą myszki i klawiszy funkcyjnych (klawisze F1–F12 na klawiaturze). Widok podzielony jest na dwie części (okna), a każda z nich wyświetla katalogi/pliki bądź informacje o nich, zaś całość zbudowano w oparciu o tryb tekstowy, dzięki czemu możliwe jest korzystanie z programu np. za pomocą klienta SSH.

  Wydanie to zawiera poprawiony kod źródłowy programu, zaktualizowano tłumaczenia, w tym dodano nowe galicyjskie.

  Z błędów, usunięto potencjalną możliwość dzielenia przez zero w Panelu Info. Numer wersji MCEdit nie pojawiał się centralnie w oknie “About”. Naprawiono meta dla stron podręcznika pomocy oraz podmienianie przez regexp wystąpień poprawnych.

  Podobne artykuły

  Konsola katalog

  przez -
  0 356
  Konsola katalog

  przez -
  1 378
  Konsola katalog

  przez -
  2 453
  • aquamarine

   Kocham ten manager plików. Od kilku lat używam tylko jego. To jest jeden z tych niedocenianych, potężnych programów zgodnych z "unix way". Możliwość własnego oskryptowania, możliwość rozpisania własnego menu…długo można by wymieniać jego zalety.Polecam.

  • Pablo

   A co tam mozna oskryptować? Masz jakiś fajny przykład?

  • aquamarine

   Możliwość oskryptowania związana jest przede wsztstkim z własnym menu. Polecam zapoznać się z plikiem "menu" w ~/.mc lub /etc/mc/mc.menu oraz dokumentacją.

   Bardzo prosty przykład z mojej konfiguracji:

   <code>

   + f *.[aA][vV][iI] & t r

   e zrzuć ścieżkę dźwiękową do formatu .ogg

   ffmpeg -i %f -vn -acodec libvorbis %{nazwa pliku}.ogg

   </code>

   Po najechaniu na plik z rozszerzeniem .avi lub .AVI i wciśnięciu F2 w menu pojawia się dodatkowa opcja zatytułowana jak w drugiej linijce kodu:)

  • Pablo

   Extra! Moze bys napisał o tym artykuł? Chłopaki na pewno go zamieszczą.

  • Oczywiście, że zamieścimy. Jak tylko napiszesz, to daj znać nam, założymy ci konto i sobie wrzucisz tutaj :)