Miguel de Icaza tworzy Xamarin

Miguel de Icaza tworzy Xamarin

przez -
9 1875
Xamarin

Dwa tygodnie temu firma Attachmate przejęła firmę Novell i od razu na starcie zaczęła reorganizację przedsiębiorstwa. Na pierwszy plan zwolnień poszli wszyscy inżynierowie i programiści zajmujący się rozwojem Mono. Jednakże Miguel de Icaza, jako główny zarządca całego projektu chcąc dalej rozwijać swój projekt, stworzył spółkę Xamarin.

Należy pamiętać też, iż kiedyś firma Ximian założona przez Miguel de Icaza i Nat Friedman, stworzyła Mono, a potem została przejęta przez Novella w roku 2004.

Xamarin będzie się skupiał głównie na rozwijaniu produktów bazujących na Mono w celu oferowania technologii .NET na iOS i Android i będzie kontynuowała wsparcie dla projektów open source Mono i Moonlight.

Miguel zaznacza, iż inżynierowie Mono wiele razy próbowali odłączyć projekt od Novella, jednakże firma nie zezwalała na taki krok. Okazuje się także, iż w kilku krajach zespoły odpowiedzialne za rozwój Mono również odłączyły się od Attachmate: Europa, Brazylia, Japonia, Kanada i USA. Dzięki takiemu zabiegowi będzie można dalej rozwijać MonoTouch i MonoDroid.

Dokładny wpis znajdziecie na blogu.

9 Komentarze

  1. Facet jest odważny. I nie ma w tym nic dziwnego, skoro tyle lat pracował nad Mono i projektach nań opartych.

    Ma wizję, ale bez poparcia ze strony MS będzie to tylko praca odtwórcza (implementacja nowych standardów C#, F# i innych)…

Odpowiedz