Minitube 2.2 – poprawiono odtwarzanie wideo

Minitube 2.2 – poprawiono odtwarzanie wideo

przez -
0 720
Film, filmy

Pojawiło się Minitube 2.2, aplikacja do przeglądania serwisu Youtube z poziomu pulpitu. Do działania nie jest wymagany żaden Flash, czy inna otwarta implementacja. Dużą zaletą jest prostota obsługi, wystarczy wpisać frazę i od razu nam pokazuje wyniki. Twórca Minitube Flavio Tordini podkreśla, że głównym celem lipcowego wydania było usunięcie błędów uniemożliwiających wyświetlanie niektórych filmików, choć nie zabrakło również drobnych poprawek i udoskonaleń.

Z myślą o użytkownikach Unity dodano nowe pozycje do menu aktywatora, umiejscowionego w panelu bocznym. Projekt będzie korzystał wkrótce z biblioteki Qt 5, a odpowiadający za wyświetlanie treści pakiet phonon-backend zostanie zastąpiony przez libvlc. Dodano także możliwość usuwania subskrybcji kanałów czy oznaczaniu wszystkich wideo z danego kanału, jako obejrzanych.

Minitube jest szczególnie polecany posiadaczom starszych maszyn, które mają problemy z odtwarzaniem materiałów wysokiej jakości w przeglądarce. Funkcjonalność Minitube jest niemalże identyczna, co w przypadku przeglądarkowej wersji serwisu.