MINIX 3.2.1

MINIX 3.2.1

  przez -
  5 564
  MINIX
  Thomas Veerman ogłosił wydanie MINIX 3.2.1. Jest to bardzo mały system operacyjny, który został napisany przez Andrew Tanenbauma z holenderskiego uniwersytetu Vrije Universiteit w Amsterdamie. Dostępny jest na licencji BSD, bazuje na kodzie Uniksa, i opiera się na architekturze mikrojądra.

  Dodano wsparcie dla dynamicznie linkowanych plików wykonywalnych, pojawił się nowy i zaktualizowany system importu budowania NetBSD, zaimportowano i zaktualizowano wiele narzędzi przestrzeni użytkownika, udoskonalono wydajność całego systemu, poprawiono wsparcie dla systemu plików Ext2, dodano wsparcie dla sterownika AHCI, dodano wsparcie dla nowych sieci. Naprawiono sporo błędów.

  Podobne artykuły

  MINIX

  przez -
  18 999
  MINIX

  przez -
  0 525
  • User_Linux

   Mało kto wie, ale Linus Torvalds pisząc Linuksa wzorował się właśnie na Miniksie.

   • pijaczek

    @up: każde dziecko to wie.

   • krzabr

    Owszem mało kto to wie, niemniej minix3 to już nie hobbystyczna zabawka dla studentów lecz pełnoprawny kernel wycelowany na mały embeeded

  • kamil

   heheee i co tam słychać na EXT2? wszędzie jakieś UPSy? ,ale widzę, że idziemy do przodu może za kilka lat ext4? ghahahha śmieszny projekt i tak samo programiści i hakerzy jądra, którzy nie umieją dostrzec, że to co robią jest bez sensu – chyba, że uczą się programowania dla samego siebie. Zabraliby się za łatki na jądro Linux a bawią się tym czymś. I znam dobrze historię, ale życie jest takie że jednym się udaje a drugim nie. po tylu latach mogliby w końcu się z tym pogodzić.
   Pozdrawiam Gentoo User

  • Pingback: MINIX 3.3.0 – nowe oblicze mikrojądra | OSWorld.pl()