Miro 5

Miro 5

  przez -
  4 301
  Miro
  Participatory Culture Foundation (PCF) ogłosiła wydanie Miro 5, programu komputerowy do obsługi telewizji internetowej. Miro umożliwia automatyczne ściąganie plików wideo (programów telewizyjnych, klipów i filmów) poprzez kanały oparte na RSS. Po ściągnięciu za pomocą programu Miro można nimi zarządzać i odtwarzać.

  Najnowsza wersja to udoskonalona synchronizacja, w postaci automatycznego synchronizowania plików z urządzeniami przenośnymi. Użytkownik może sobie wybrać, jakie typy plików mają być przy tym używane. Program potrafi pobierać także filmy w jakości HD z serwisu Vimeo, jeżeli są one dostępne. Prócz tego dodano możliwość kasowania plików z urządzenia, które już nie istnieją w Miro. Nowa wersja nie zmienia formatu plików wideo na inny, kiedy urządzenie jest synchronizowane, tylko zostawia oryginalnie obsługiwany format.

  Miro potrafi pobierać i odtwarzać pliki z różnych źródeł, a także importować podcasty. Kiedy aplikacja startuje po raz pierwszy, odtwarzany jest krótki poradnik z różnymi tematami obsługi.

  • Miro? Apple TV? Google TV? Ubuntu… nie za dużo tego? :)

   • marcinsud

    i ile z tego co wymieniłeś widzisz w markecie?

   • Ostatni raz w TESCO byłem z 3 lata temu ;-)

  • Greg

   Ciekawe kiedy tego typu usługi wejdą do Polski….. pewnie za 100 lat.